Vítězná jízda do čtvrtfinále! Boleslav válí na Czech Open

12. srpna 2016, Redakce

Kloten, Höllviken, Chodov, Falun a Tatran. Pět zápasů, pět vítězství. Mladá Boleslav prolétla do čtvrtfinále Czech Open 2016 bez jediného zaváhání. Nad Střešovicemi zvítězila 2:1.

pátek 12. srpna 2016
2:1
(1:1, 1:0)

Bauer - Novák, Zakonov, Krzyžanek, Křenek, Kološ, Gwuźdź - Krajcigr, Curney, Natov - Rožnovják, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Fojta, Tad. Chroust.

Tatran Omlux Střešovice

Kafka - Mühlfait, Němeček, Heřmanský, Vítovec, Deutsch, Kolísko - Beneš, Ullmann, Meliš - Kubovič, Svoboda, Komárek - Řehoř, Brautferger, Slavík.

Branky a nahrávky: 14. Krajcigr (Zakonov), 28. Curney (Tom. Chroust) - 13. Řehoř (Kubovič). Rozhodčí: Štengl, Valenta. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 515.

Mladá Boleslav vstupovala do večerního zápasu posilněna o odpolední senzační triumf 2:0 nad IBF Falun, nejlepším klubem světa posledních let (více píšeme tady). Postup do sobotního čtvrtfinále už byl zajištěn.

V utkání proti Tatranu už šlo “jen” o konečné umístění v osmifinálové skupině a výchozí pozici pro závěr turnaje.

Za předchozí čtyři zápasy Boleslav inkasovala jen čtyřikrát a teprve pátým soupeřem, který propálil muže s boleslavskou maskou, byl tatranský Řehoř. Ve 13. minutě měl chvilku času a prostoru na středu útočné poloviny a míček poslal pohotově k tyči lehce nad zemí.

Střešovické vedení trvalo přesně 29 vteřin. Pak Zakonov našel na zadní tyči Krajcigra, pro něhož bylo lehkým úkolem zakončit do odkryté brány.

Do poločasu Boleslav mohla vést, ale zabránil tomu Kafka v bráně Tatranu, jenž se bleskově přesunul po přihrávce Grubera do gólovky na Pluhaře.

Krátký už byl Kafka v 28. minutě na bekhend Curneyho, který překopil vedení na boleslavskou stranu - 2:1.

Závěrečnou hru Střešovic bez brankáře Boleslav přečkala a na Czech Open 2016 vyhrála i popáté. Čtvrtfinále odehraje v sobotu od 10.30 hodin v Areně Sparty na Podvinném Mlýně proti vítězi souboje Höllviken IBF - Vítkovice.