Vítězné drama! V prodloužení trefil postup Fojta

20. listopadu 2014, Redakce

Cesta za obhajobou Poháru České pojišťovny může pokračovat! Mladá Boleslav v rozhodujícím utkání čtvrtfinálové skupiny zvítězila nad Tatranem Střešovice 7:6 v prodloužení. Dramatický zápis nabídl několik obratů - domácí vedli 3:0, prohrávali 3:4 a 5:6, ale nakonec v nastavení rozhodl útočník Fojta. V semifinále Mladá Boleslav narazí na Chodov, termín zápasu bude upřesněn.

čtvrtek 20. listopadu 2014
7:6
(3:3, 2:1, 1:2 - 1:0)

Rytych - Křenek, Jelínek, Novák, Pluhař, Kadlec, Gwuźdź - Tom. Chroust, Curney, Kološ - Fojta, Salát, Rožnovják - Mátl, Ludvík, J. Bouška - P. Bouška. Připraveni byli také Výtisk a Ekl.

Tatran Střešovice

Kafka - Kolísko, Heřmanský, Řehoř, Deutsch, Beneš, Ullmann - Riebauer, Vávra, Fridrich, Mayer, Natov, Zavadil, Gruber, Nushart, Komárek, Vašíček, Syrovátko.

Branky a nahrávky: 1. Tom. Chroust (Kološ), 5. Tom. Chroust (Curney), 12. Kološ (Tom. Chroust), 26. Křenek (Curney), 38. Tom. Chroust (Curney), 48. Tom. Chroust (Curney), 63. Fojta (Curney) - 15. Ullmann (Natov), 17. Fridrich (Mayer), 20. Fridrich (Deutsch), 23. Vávra (Riebauer), 45. Vávra (Fridrich), 46. Fridrich (Vávra). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Nejlepší hráči: Tomáš Chroust - Milan Fridrich.

Opatrný zápas s důrazem na defenzivu? Ne, sobotní vzájemné utkání nezanechalo na čtvrteční pohárové odvetě žádné stopy. Naopak! Byla to smršť! Zatímco před pěti dny Mladá Boleslav nedala Tatranu ani jeden gól ze hry 5 na 5, doma tenhle hendikep zbořila hned po třiceti vteřinách. Tomáš Chroust velkolepě zahájil zápas, v páté minutě přidal na 2:0 a ve dvanácté asistoval u trefy Kološe na 3:0.

Jasný zápas? Ale vůbec ne... Tatran se rychle zvedl, nastartoval ho Ullmannův přesilovkový gól a ještě do přestávky dvěma brankami vyrovnal jeden z nejdiskutovanějších florbalistů posledních dnů Fridrich.

A po pauze bylo ještě hůř. Střešovický obrat dokonal Vávra, ovšem Mladá Boleslav měla svou produktivní formaci - ve 26. minutě Křenek natáhl pro vyrovnání a v závěru druhé třetiny Tomáš Chroust trefil hattrick!

Ve třetí třetině odolalo boleslavské vedení 5:4 do 45. minuty, pak v laufu hrající Vávra a Fridrich během 42 vteřin otočili na 6:5 pro Tatran.

Ale ještě víc zářil Tomáš Chroust. Za dvě minuty čtvrtým gólem vyrovnal a dramatický zápas poslal do prodloužení. V něm se čas zastavil na 62:21, kdy Fojtova střela se štěstím propadla za Kafku.

Boleslavští hráči na sebe naskákali v rohu haly, jejich cesta za obhajobou pokračuje.