Vítězné loučení! Boleslav porazila norské mistry

3. října 2015, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav obsadil na domácím Poháru mistrů páté místo. V sobotním večerním zápase ve ŠKOENERGO Aréně porazil Slevik IBK 2:1 v prodloužení. Zápas proti šampionům norské ligy rozhodl v čase 60:21 přesilovkovou trefou Petr Krzyžanek.

sobota 3. října 2015
2:1
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Koráb - Krzyžanek, Jelínek, Křenek, Kološ, Kadlec, Gwuźdź - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - Bouška, Fojta, Natov - Salát, Pluhař, Renčín.

Slevik IBK

Tvete - Gustavsen, Grapne, Magnusson, Eriksson, S. Hansen, Moller-Olsen - Evensen, Straete, Ahlberg - Hjorth, Skistad, Bye - Ch. Hansen, Skaftnes, Wiklund.

Branky a nahrávky: 17. Fojta (Natov), 61. Krzyžanek - 51. Ahlberg (Straete). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 770.

Trenér Pazdera do zápasu o páté místo poslal obměněnou sestavu oproti pátečnímu čtvrtfinále. V bráně chytal Koráb a také všechny útoky doznaly změn.

Slevik se prezentoval podobně jako o den dříve proti Tatranu, tedy zabezpečenou obranou s nebezpečnými brejky. Po jednom takovém Ahlberg zleva v deváté minutě trefil horní břevno a do konstrukce pálil z opačné strany Evensen.

Série šancí norského týmu vyvrcholila nebezpečným bekhendovým zakončením Straeteho, dalšího člena elitního útoku Sleviku.

I Boleslav hrozila. Tadeáš Chroust v 17. minutě zblízka pálil do gólmana, Fojta při dalším střídání přesně do brankářovy masky.

Na přelomu třetin si boleslavský tým zahrál přesilovku, jenže vytrvalý tlak nevyužil, což platilo i dlouhé minuty poté. Slevik se převážně jen bránil.

Kadlecovu střelu ještě Tvete vyrazil, střela Natova mířila do konstrukce. Až v čase 36:50 kouzlo brankáře Sleviku vyprchalo. Fojta získal míček, natáhl ke střele, propálil dvojblok protihráčů a rozvlnil síťku.

Těsně před koncem druhé třetiny ještě nebezpečně pálil Bouška, ale se stavem 1:0 nezahýbal.

Nebezpečných zakončení boleslavského týmu stále přibývalo, dobré parametry měla třeba Jelínkova střela ve 47. minutě z levého křídla.

Závěr zdramatizoval aktivní Ahlberg, jenž se trefil z voleje po rozehrávce standardky skrz šířku hřiště a vyrovnal na 1:1.

V 55. minutě mohl vrátit vedení na boleslavskou stranu Natov, jenž vystihl chybnou rozehrávku soupeře a při přečíslení 2 na 1 pálil do horní tyče.

V závěru základní hrací doby mohli domácí rozhodnout v přesilovce, pár vteřin před sirénou byla nebezpečná hlavně Fojtova rána, ale letěla mimo a poslala zápas do prodloužení.

Do něj si domácí ještě přenesli 35 vteřin v početní výhodě a nakonec jich stačilo na rozhodnutí 21. O boleslavském vítězství rozhodl přesně mířenou ránou Krzyžanek a přiřknul domácímu týmu páté místo.