Vítězný pohárový start nad Startem! Výtisk vychytal nulu

23. října 2014, Redakce

Mladá Boleslav přesvědčivě zahájila obhajobu Poháru České pojišťovny. V Praze vyhrála nad prvoligovým týmem FBC Start98 jednoznačně 4:0 a do čtvrtfinálové skupiny, ve které jsou také Kladno a Tatran Střešovice, získala první tři body. Proti Startu Boleslav zahajovala i minulý pohárový ročník, tehdy v osmifinále vyhrála v Kunraticích 8:7 v prodloužení.

ČF1, čtvrtek 23. října 2014
0:4
(0:1, 0:3, 0:0)

FBC Start98 Kunratice

Kotoun – Pražák, Petržela, Schuller, Horálek, Svoboda, Štyler, Stejskal, Zeidler, Mareš, Haspeklo, Paseka, Hynek, Hubáček, Vavro, Procházka, Šišma, Řehulka, Kropáček.

Výtisk – Křenek, Jelínek, Novák, Pluhař, Votruba, Kroupa, Kadlec – J. Bouška, Curney, Gwuźdź – Fojta, Salát, Rožnovják – Ekl, Ludvík, Mátl – Baudisch.

Branky a nahrávky: 16. Rožnovják (Salát), 21. J. Bouška (Křenek), 33. Curney (Mátl), 34. Ekl (Pluhař). Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. Diváci: 87. Nejlepší hráči: Matěj Štyler - Martin Rožnovják.

Tentokrát si boleslavští hráči přáli klidnější průběh, ale v plánech se nově museli obejít bez bratrů Chroustových i Kološe, všichni tři si přivodili méně či více vážné zdravotní problémy v úterním televizním utkání proti Chodovu. Aby absencí nebylo málo, hned v úvodu musel odstoupit smolař Votruba po nechtěném zákroku soupeře loktem do obličeje.

Mladá Boleslav si počkala na první gól do 16. minuty, kdy Rožnovják využil závar před bránou. Hned po 46 vteřinách od nástupu do druhé třetiny navíc "zchladil" soupeře Jiří Bouška gólem na 2:0. Důležitý krok k výhře favorit udělal po polovině zápasu, Curney a Ekl v rozmezí minuty a tří vteřin upravili na 4:0.

Domácí pak měli řadu šancí, ale výborný brankář Výtisk při svém druhém ostrém startu v této sezoně nedovolil žádné zkorigování stavu a udržel čisté konto.

Ve druhém utkání skupiny Tatran Střešovice vyhrál na Kladně 7:5.

Ohlasy po zápase

David Derka, trenér FBC Start98: "Na hřišti byla vidět evidentní zkušenost a herní vyspělost soupeře. Škoda nevyužitých příležitostí."

Jan Zahalka, trenér BILLY BOY Florbal MB: "Byl to zápas v dost vlažném tempu - především z naší strany. Hráli jsme v hodně pozměněné sestavě, soupeř výborně bránil a bylo pro nás těžké dostat se do gólových příležitostí. Potěšilo mě vítězství bez obdržené branky, což je především zásluha Kuby Výtiska. Soupeř měl své šance a Kuba výborně zachytal, podržel mančaft."