Vítězný start! Boleslav porazila semifinalistu finské ligy

13. srpna 2015, Redakce

Czech Open začalo pro Technology Florbal Mladá Boleslav vítězně! Tým trenéra Jana Pazdery v zahajovacím utkání skupiny A na Podvinném Mlýně porazil Tapanilan Erä 3:1. Proti semifinalistovi posledního ročníku finské ligy se prosadili Natov, Ekl a Fojta.

čtvrtek 13. srpna 2015
1:3
(0:2, 1:1)

Tapanilan Erä

Laakso – Aro, Jalonen, A. Koski, I. Koski, Kosola, Lankinen, Lehtinen, Ailio, Holopainen, Iskanius, Jolma, Kapanen, Mäkinen, Pasanen, Rosendahl, Salonen, Strömsten.

Koráb - Krzyžanek, Jelínek, Křenek, Novák, Kološ, Kadlec - Bouška, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gwuźdź - Fojta, Salát, Ekl.

Branky: 33. Jolma - 1. Natov, 17. Ekl, 31. Fojta. Rozhodčí: Müller, Nevosad. Vyloučení: 0:0. Diváci: 400.

Mladá Boleslav měla drtivý nástup a v prvních minutách naprosto dominovala. Hned ve 25. vteřině, při své první akci s míčkem, zavěsil Natov a ozdobil premiéru v novém dresu se svým tradičním číslem 88. Při dalším střídání ve třetí minutě trefil břevno a do konstrukce mířil v páté minutě i Gwuźdź. Jaká škoda! Ale nevadilo to.

V 17. minutě totiž předvedl krásnou akci Pluhař, doslova se proháčkoval kolem bránícího hráče a přihrál za sebe Eklovi, který dělovkou trefil růžek - 2:0.

Modročerní si vypracovali silnou pasáž hry i po přestávce, další příležitosti měli Pluhař, Tomáš Chroust i Novák a třetí gól přidal v 31. minutě Fojta trefou z pravé strany.

V boleslavské bráně působil spolehlivě Koráb, čisté konto držel až do 33. minutě, kdy se za obranu dostal Jolma a snížil na 1:3.

Dvě minuty před koncem mohl pojistit boleslavské vítězství Ekl, ale jeho oblouček se jen otřel o horní tyčku. Při hře finského týmu v šesti bez brankáře vytáhl Koráb výborné zákroky proti Koskimu a Kapanenovi a za pár chvil se mohl se svým staronovým týmem radovat.

Mladá Boleslav vyhrála 3:1, Czech Open pro ni pokračuje ve čtvrtek od 16 hodin na Vinohradech proti švédskému Växjö Vipers.