Vítězný start na Czech Open: 6:2 nad Klotenem

11. srpna 2016, Redakce

Mladé Boleslavi se povedl zahajovací zápas na Czech Open 2016. Obhájci bronzových medailí z posledního ročníku letního pražského turnaje porazili Kloten-Bülach Jets 6:2. Důležitou postavou utkání byl Radek Krajcigr, který v prvním poločase dal dva góly a v závěru završil hattrick.

čtvrtek 11. srpna 2016
6:2
(3:1, 3:1)

Bauer - Jelínek, Novák, Křenek, Krzyžanek, Kološ, Gwuźdź - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Kloten-Bülach Jets

Dürst P., Schlatter – Dürst Dominik, Garčar, Graf, Heller, Rajeckis, Rothmund, Steffen R., Steffen Y. – Bertschi, Bregenzer, Cathomas, Dürst Daniel, Hauser, Hottinger, Jaunin, Jokinen, Kaartinen, Müller, Reusser, Spetsare, Sturzenegger, Tahmasebi, Zolliker.

Branky a nahrávky: 7. Krajcigr, 18. vlastní, 18. Krajcigr, 28. Tom. Chroust, 37. Novotný, 40. Krajcigr - 11. Reusser, 40. Zolliker. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 220.

Tým Technology v zápase hraném na Vinohradech poprvé oblékl černé dresy z nové kolekce pro sezonu 2016/2017 - a hned naznačil, že tahle kombinace hráčům sedí.

Hned při prvním střídání - doslova po pár vteřinách - se Natov protáhl do první šance. Iniciativa byla v úvodu na boleslavské straně, v šesté minutě Tadeáš Chroust nebezpečně pálil z první po nahrávce Kološe.

Hodně aktivní byl zejména Krajcigr - na začátku sedmé minuty získal míček u pravého mantinelu, hbitou kličkou se protáhl před bránu a ještě zakončil na zadní tyč (1:0).

Kloten, čtvrtfinalista posledního ročníku švýcarské ligy, hrál v oranžovo-černých dresech připomínajících vosy, ale bodnul jen dvakrát: nejprve v 11. minutě, kdy kapitán Reusser v brejku natáhl ke střele z levé strany a Bauer v bráně nestihl zareagovat.

Mladou Boleslav vrátil do vedení v 18. minutě vlastní gól jednoho z obránců švýcarského týmu a vzápětí Krajcigr po dlouhé přihrávce z pole proměnil spoustu času a prostoru v trefu na 3:1.

Švýcarský tým, za nějž nastoupil i český hráč Milan Garčar, na začátku druhého poločasu zvýšil aktivitu, ale pro další vývoj byl důležitý gól Tomáše Chrousta v 28. minutě na 4:1.

Když přesně tři a půl minuty před koncem kapitán Novotný do odkryté brány poslal míček na 5:1, bylo definitivně rozhodnuto. Kloten sice ještě zkusil hru bez brankáře, ale tím jen nabídl Krajcigrovi snadné završení hattricku (6:1). V závěru už jen stihl snížit Zolliker.

Druhý zápas na Czech Open odehraje Mladá Boleslav od 17.30 v Areně Sparty na Podvinném Mlýně proti švédskému Höllviken IBF.