Vstup do Umea Scandic Cupu: pět tyčí a remíza 4:4

1. září 2016, Redakce

Mladá Boleslav vstoupila do Umea Scandic Cupu 2016 remízou 4:4 s Team Thorengruppen. Český tým po rozpačité první třetině předvedl obrat z 0:3 na 4:3 a nakonec zapisuje do tabulky základní skupiny bod. Mohl mít i víc, ale pětkrát nastřelil tyč.

čtvrtek 1. září 2016
4:4
(3:0, 0:2, 1:2)

Team Thorengruppen

O. Öberg - Johansson, V. Öberg, Hagert, Hedlund, Berglund, Fransson - Kimström, Holmgren, Arvidsson - Larsson, Hernandez, Sakayan - Landström, Johannesson, Bergstrand.

Bauer, Jelínek, Novák, Křenek, Krzyžanek, Zakonov, Gwuźdź - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 11. Arvidsson (Kimström), 16. Johansson (Arvidsson), 20. Bergstrand (Berglund), 50. Hernandez (Hagert) - 35. Gruber (Curney), 39. Jelínek (Curney), 44. Tom. Chroust (Křenek), 46. Křenek (Pluhař). Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 152.

Nováček švédské superligy, v jehož sestavě nebyl český reprezentant Ondřej Mikeš, rozjel zápas v tempu. S hlubokým napadáním měl boleslavský tým problémy, souvislejší kombinace mu nešla.

Arvidsson v 11. minutě využil závar kolem boleslavského brankoviště a za pět minut - na konci Křenkova trestu - rozehrál standardku ke skórujícímu Johanssonovi. Bídnou první třetinu prohrál hostující tým 0:3, ještě jeden úder mu zasadil Bergstrand.

Jestli čeští hosté v něčem vedli, tak rozhodně v trefování tyčí. Už v první části hry ji napálil Krzyžanek, ve druhé třetině také Jelínek, Tadeáš Chroust a Křenek. Poněkud symbolicky dal první boleslavský gól ve 35. minutě Gruber právě odrazem střely o tyčku.

Boleslavský výkon už byl tou dobou diametrálně odlišný, druhá třetina patřila mužům v černém. Ve 39. minutě Jelínkovi napoprvé sjel míček, ale ještě se k němu dostal a ze středu snížil na 2:3.

Obrat byl dokonán v úvodu třetí třetiny: nejdřív Tomáš Chroust nenápadnou střelou vyrovnal a pak si Křenek seběhl před bránu pro gól na 4:3.

Aby byl výčet boleslavských tyčí úplný, je třeba zmínit ještě tu v podání Jiřího Boušky. Už pátou v utkání.

Thorengruppen byl zaskočený, ale k dotažení skóre na 4:4 využil svou druhou přesilovku, kombinaci zakončoval Hernandez.

V dramatickém závěru, kdy domácí krátce zkusili i hru v šesti bez brankáře, už gól nepadl.

Druhý zápas ve skupině odehraje Mladá Boleslav v pátek od 20.00 hodin proti Wibax Patriots IBK Pitea.