Výhra v Brně! Boleslav rozhodla ve třetí třetině

23. října 2016, Redakce

Mladá Boleslav si veze z Brna tři body. V 7. kole Tipsport Superligy vyhrála 7:3, když rozhodla o svém vítězství ve třetí třetině (5:1). Její střelec Jiří Curney se blíží rekordu, v Brně nastřílel své góly číslo 265 a 266 a jediná trefa mu zbývá k vyrovnání historického rekordu Libora Schneidera.

7.kolo, neděle 23. října 2016
3:7
(2:1, 0:1, 1:5)

itelligence Bulldogs Brno

Kühn - J. Bauer, Alkki, Sláček, Kladivo, Nonn, Žižka - Koutný, Coufal, Hrubý - Juhaňák, Kadlec, Hronek - Grlický, Černoch, Křiva, Voltner.

L. Bauer - Zakonov, Krzyžanek, Novák, Křenek, Kološ, Gwuźdź, Jelínek - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Bína, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 5. Černoch (Grlický), 20. Hronek (Voltner), 55. J. Bauer (Koutný) - 16. Jelínek (Curney), 21. Curney (Krajcigr), 48. Krzyžanek (Kološ), 52. Krajcigr (Novák), 57. Curney (Novák), 58. Natov (Krajcigr), 60. Natov (Curney). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 514.

Mladé Boleslavi v Brně chyběl nemocný kapitán Novotný, místo něhož navlékl pásku přes ruku Jelínek, jenž po zranění naskakoval pouze do přesilovek.

A právě zásluhou Jelínkovy trefy z pravého křídla v početní výhodě Boleslav vyrovnala na 1:1, když smazala brněnský náskok, který Buldokům zajistil Černoch skórující přesně pod horní tyčku.

S první třetinou přesto byli spokojenější domácí, jimž vrátil náskok brněnský Hronek - ke gólu zpoza brány mu pomohl nešťastný odraz míčku od boleslavského Zakonova.

Nejčastěji přispíval do zápisu brněnský Bauer - v zápase byl třikrát vyloučený! Když mířil na trestnou potřetí, už platil stav 2:2. Domácí hned v úvodu druhé třetiny udělali chybu v rozehrávce, míček šel po ose Natov - Krajcigr - Curney a boleslavské číslo 40 desátým superligovým gólem v sezoně srovnalo.

Byli to hosté, kteří více drželi míček. Brno hrozilo z brejků, v nichž několikrát vynikl boleslavský gólman Bauer.

Boleslavský Krzyžanek, nejlepší hráč předchozího superligového utkání s Ostravou, měl důležitou roli i v Brně a ve 48. minutě dostal hosty poprvé v zápase do vedení. Pálil z levého křídla a jeho střela zapadla k tyči.

Brno více otevřelo hru a Boleslav mohla začít chodit do otevřenější obrany - jako to předvedl první útok v 52. minutě a Krajcigr na zadní tyči doklépaval do odkryté brány. Proti svému bývalému klubu zvýšil na 4:2.

Ale rozhodnuto ještě nebylo. Brno dostal nadostřel v přesilovce Bauer, snížil na 3:4 a domácí šli do šesti. Trefami do prázdné brány však stvrdili boleslavské vítězství 7:3 Curney a dvakrát Natov.

I v příštích dvou kolech Boleslav nastoupí venku: na sváteční pátek 28. října v Liberci a v pondělí 31. října v televizním utkání na Spartě.