Výhra ve šlágru s nulou. Boleslav sťala Vítkovice 5:0

13. listopadu 2016, Redakce

Mladá Boleslav dominovala hitu 10. kola Tipsport Superligy. Lídr soutěže porazil 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:0 a zvládl první ze série těžkých zápasů v rychlém sledu. Už v úterý Boleslav doma nastoupí proti FbŠ Bohemians v rámci Poháru České pojišťovny. Začíná se v 19.30 hodin.

10.kolo, neděle 13. listopadu 2016
5:0
(1:0, 1:0, 3:0)

Bauer - Křenek, Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Kološ, Novák - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Jankulář, Firda, Šebesta, Nehera, Rýpar, Gál, Hájek, Pešat, Bräuer, Matejčík, Jastřembský, Delong, Němec, Jurdzin, Ivan, Matúš, Komačka.

Branky a nahrávky: 2. Gruber (Tom. Chroust), 37. Krajcigr, 57. Krajcigr (Krzyžanek), 58. Gruber (Kološ), 60. Tom. Chroust (Curney). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 411.

Šlágr šlágrů v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi ozdobila premiéra nové multifunkční obrazovky, na které přes čtyři stovky diváků viděly opakované záběry všech důležitých momentů i doprovodný program.

A jak to vypadalo na hřišti?

Kdo by čekal, že vítězná branka padne už po 100 vteřinách! Tomáš Chroust nahrál volnému Gruberovi, který rozjel pětigólový - výhradně boleslavský - večer.

Boleslav ve všech třetinách soupeře přestřílela, což odpovídalo průběhu hry. Domácí měli převahu. Pro vývoj byl důležitý druhý boleslavský gól z 37. minuty: vítkovický gólman Souček vyběhl proti balonku, ale nohou ho nevykopnul důrazně a Krajcigr dometl míček do volné sítě.

Odkrytou bránu měl pravý křídeník elitního boleslavského útoku i v 57. minutě, kdy mu třetí gól připravil v posledních týdnech výborně hrající Krzyžanek.

O střídání později přidal svůj druhý gól v utkání a celkově čtvrtý Gruber, v poslední minutě završil na 5:0 Tomáš Chroust po souhře s Curneym. Boleslav dokonale odzbrojila jindy nebezpečné Vítkovice a zaslouženě zvítězila.

Tým trenéra Pazdery zůstává v čele Tipsport Superligy a v úterý přepne na Pohár České pojišťovny. S FbŠ Bohemians se bude hrát o lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále. Hraje se od 19.30 hodin v Městské sportovní hale.