Vyrovnanou pohárovou bitvu rozhodly samostatné nájezdy

12. listopadu 2015, Redakce

Reprezentační přestávka je definitivně pryč, klubové soutěže se znovu rozjíždějí. Ve čtvrtek pokračovaly osmifinálové skupiny Poháru České pojišťovny. Tým Technology Florbal Mladá Boleslav na hřišti Tatranu Střešovice prohrál 6:7 po nájezdech, už v neděli ho čeká superligový zápas ve Vítkovicích.

čtvrtek 12. listopadu 2015
7:6
(4:2, 1:3, 1:1 - 0:0)

Tatran Omlux Střešovice

Rebro - Heřmanský, Němeček, Deutsch, Vítovec, Fořt, Jan Kolísko - Beneš, Ullmann, Gruber - Vávra, Fridrich, Meliš - Mayer, Svoboda, Řehoř - Kubovič.

Rytych - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Křenek, Novák - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - Bouška, Novotný, Natov (45. Bína) - Salát, Pluhař, Gwuźdź (21. Ekl).

Branky a nahrávky: 14. Gruber (Němeček), 14. Vávra (Fridrich), 17. Mayer (Fořt), 19. Vávra (Fridrich), 39. Beneš, 56. Kubovič (Heřmanský), rozhodující nájezd Gruber - 13. Pluhař (Salát), 19. Pluhař (Novák), 22. Ekl, 33. Curney (Tom. Chroust), 37. Tad. Chroust (Krzyžanek), 59. Gwuźdź (Krzyžanek). Rozhodčí: Čížek, Šuvada. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105.

Ve střešovické hale se poprvé od dubnového Superfinále vrátil do hry boleslavský kapitán Novotný, první třetinu odehrál i obránce Jelínek, který kvůli zranění musel vynechat předchozí vzájemný zápas s Tatranem v Tipsport Superlize i navazující domácí turnaj Euro Floorball Tour v Brně.

Navrátilec Novotný hned při svém prvním střídání mohl skórovat, šanci mu připravil Bouška, ale bez využití. Pluhař naznačil, že bude mít dobrý večer už ve čtvrté minutě, kdy trefil tyč. Po polovině první třetiny sice musel na trestnou lavici, ale hned po návratu z ní otevřel skóre ranou pod víko.

Vedení dlouho hostům nevydrželo, dokonce ani vyrovnaný náskok. Během 43 vteřin Tatran obrátil skóre a postupně ho navyšoval. Po střele Grubera si Rytych srazil míček za sebe, při dalším střídání nestačil na Vávrovu trefu od mantinelu zpoza dvojbloku, v 17. minutě byl Mayer pohotový po odrazu míčku od zadního mantinelu a produktivní střešovickou pasáž zakončil tečí znovu Vávra.

Sprchu a ztrátu 1:4 ještě před koncem první třetiny aspoň trochu ztlumil svým druhým gólem Pluhař po souhře s Novákem.

Po přestávce Jelínka nahradil v první obraně Gwuźdź a místo něj se do třetího útoku posunul Ekl. Hned při svém prvním střídání pak bekhendovou dorážkou z úhlu snížil na 3:4.

Boleslav tou dobou víc tvořila hru a ve 33. minutě Curney dotáhl skóre na 4:4. Brejk řešil přihrávkou na střed na Tomáše Chrousta, po jeho střele se míček odrazil od tyčky a první u něj byl právě Curney. Elitní útok také dokonal obrat, ve 37. minutě měl Tadeáš Chroust na levém křídle dost času na střelu a trefil vzdálenější horní růžek.

Vedení 5:4 hosté do konce druhé třetiny neudrželi, protože ve 39. minutě Beneš pohotově potrestal chybnou rozehrávku.

Po pěti minutách třetí třetiny Rytych vytáhl důležitý zákrok nohou proti Kubovičovi. To samé už neplatilo ve stejném souboji v 56. minutě, kdy slovenský útočník zůstal volný na zadní tyči a usměrnil míček do odkryté brány.

Na 6:6 se dotáhla Mladá Boleslav v čase 58:51, kdy přesilovku proměnil Gwuźdź důraznou dorážkou u malého brankoviště.

Přes nerozhodné prodloužení dospěl zápas až k samostatným nájezdům. V první sérii proměnili Pluhař i Beneš, ve druhé jen střešovický Ullmann. Curney tak na začátku třetí musel dát a pod Rebrem spolehlivě dostal míček do brány, ovšem po něm rozhodl o výhře Tatranu Gruber.

Druhý čtvrteční zápas osmifinálové skupiny B vyhrály Vinohrady v České Lípě 8:4 a pořadí ve skupině je nyní následující: 1. Tatran Střešovice 5, 2. Mladá Boleslav 4, 3. Vinohrady 3, 4. Česká Lípa 0.

Mladá Boleslav zakončí tuto fázi Poháru České pojišťovny ve čtvrtek 26. listopadu zápasem v České Lípě proti domácímu prvoligovému FBC. Do čtvrtfinále postoupí dva nejlepší týmy skupiny.