Z 4:6 na 8:6! Boleslav na konci otočila zápas s Libercem

26. února, Redakce

Vydřené vítězství! Mladá Boleslav v předposledním zápase základní části Tipsport Superligy zdolala FBC Liberec 8:6, přestože ve třetí třetině ztrácela 4:6. Tým Technology se posunul na 60 bodů a vyrovnal loňský superligový rekord Chodova, který může za týden doma proti Spartě překonat.

21.kolo, neděle 26. února
8:6
(2:1, 2:2, 4:3)

Bauer, Křenek, Krzyžanek, Jelínek, Gwuźdź, Kološ, Zakonov - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust - Bína, Novotný, P. Bouška - Gruber.

FBC Liberec

Vaníček - Klucho, Procházka, Bitman, Valeš, Salát, Hůza, Marek, Veselý, L. Böhm, Baudisch, Blecha, Ferdan, Šoltys, D. Böhm, Kořínek, Hiadlovský, Strobach.

Branky a nahrávky: 4. Natov (Křenek), 10. Krajcigr (Bauer), 24. Gwuźdź (Jelínek), 28. Gwuźdź (Jelínek), 50. Novotný (P. Bouška), 55. Pluhař (Gruber), 56. Tom. Chroust (Pluhař) - 14. Kořínek (Procházka), 30. Valeš, 36. Veselý (Valeš), 41. Ferdan (Marek), 43. Šoltys, 43. Ferdan (Valeš). Rozhodčí: Žďárský, Valenta. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 417.

Mladá Boleslav ovládla šestnáctý ligový zápas v řadě a v součtu s pohárem dokonce dvaadvacátý, ale nadřela se nejvíc za poslední dobu. A to i navzdory povedenému úvodu, v němž několikrát pevně sevřela soupeře, v dlouhých pasážích ho vůbec nepouštěla k míčku a diváci nadšeně hulákali v rytmu baga při každé další přihrávce.

Domácí tak v úvodní desetiminutovce odskočili na 2:0 - Natov tečoval Křenkovu střelu z dálky a Krajcigr přesně umístil míček v brejku po hbitém výhozu brankáře Bauera.

Když se v rozmezí čtyř minut ve druhé třetině prosadil Gwuźdź, Boleslav už vedla 4:1. Jenže ji to spíš ukolébalo. Liberec se osměloval víc a víc, byl troufalý, dovoloval si, vytvářel si šance. A koneckonců i střílel góly.

Byl to pro boleslavské fanoušky docela šok (i v kontrastu s úvodem), když brzy po začátku třetí třetiny Ferdan srovnal na 4:4 a především když během 37 vteřin ve 43. minutě Šoltys a znovu Ferdan trefili Liberci vedení 6:4.

Ale Boleslav zapnula. Zvýšila tempo a bylo znát, že ani náhodou nechce dopustit nemilé překvapení. Tlak domácích se stupňoval a vedl k obratu na 8:6. Postupně se trefili Novotný, Kološ, Pluhař a Tomáš Chroust. Liberci už nemohla ani závěrečná snaha v šesti bez brankáře.

Už jistí vítězové základní části zaokrouhlili svůj bodový stav na 60 a příští neděli doma proti Spartě (začátek v 17 hodin) budou usilovat o stvoření absolutního rekordu české ligy. Jenže nikdo v historii nezískal víc než právě 60 bodů.