Zápas v Otrokovicích BILLY BOYs rozhodli ve třetí třetině

28. září 2014, Redakce

Florbalisté Mladé Boleslavi zůstávají společně se Spartou, Vítkovicemi a Tatranem Střešovice stoprocentní v tabulce AutoCont extraligy. Ve 2. kole v Otrokovicích zvítězili 7:2, ale skóre klame. Byla to dřina! Zápas poznamenalo celkových 32 trestných minut, BILLY BOYs rozhodli čtyřmi góly v poslední třetině.

2.kolo, neděle 28. září 2014
2:7
(2:2, 0:1, 0:4)

Panthers Otrokovice

Michajlovič – Mi. Nagy, Kováč, Spáčil, Hradil – Kostka, Petřík, Ma. Nagy – Sovják, Blizňák, Hrdina – Graclík, Němeček, A. Bouška.

Rytych – Křenek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Novák, Pluhař – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust (27. – 40. Ekl) – J. Bouška, Novotný, P. Bouška – Fojta, Salát, Rožnovják.

Branky a nahrávky: 3. Nagy (Petřík), 18. Sovják – 11. Křenek (Jelínek), 13. Tad. Chroust (Curney), 27. P. Bouška (Curney), 51. Curney (Tad. Chroust), 53. Jelínek (Curney), 60. Rožnovják (Fojta), 60. Curney (Tad. Chroust). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 5:6, navíc Tad. Chroust (Ml. Boleslav) osobní trest 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 374. Nejlepší hráči: Lukáš Petřík – Jiří Curney.

Na rozdíl od týden staré domácí premiéry proti Liberci musel boleslavský trenér Jan Zahalka udělat jednu změnu v sestavě. Místo Gwuźdźe, který s bolavým kotníkem usedl jen do ochozů otrokovické haly, nastoupil v druhém obranném páru s Kološem Kadlec.

Hosté se zpočátku drželi na míčku a tradičně bouřliví otrokovičtí diváci brzy spustili: „Hoši, bojovat!“ Za chvíli však mohli jásat. Ve třetí minutě otevřel skóre Nagy a při následné přesilovce domácích předvedl několik vynikajících zákroků branrář Rytych. Po návratu vyloučeného Novotného pak hostům stačilo na vyrovnání 47 vteřin – před bránou úspěšně dorážel Křenek.

K obratu skóre pomohla Mladé Boleslavi přesilovka. Tadeáš Chroust ve 13. minutě dostal přihrávku od Curneyho do volného prostoru na levou stranu a z první propálil Michajloviče. Dvě minuty před první pauzou vyrovnal na 2:2 otrokovický Sovják, jenž při početní výhodě zachytil nepřesnou boleslavskou rozehrávku, neukvapil se se střelou a našel gólový úhel.

Druhá třetina přinesla jeden boleslavský gól, sprchu emocí a spoustu trestných minut. Nejprve pykal Sovják, Boleslav zasypala Michajloviče sérií střel a ze středu hřiště se trefil Bouška. Současně s boleslavským gólem na 3:2 však rozhodčí potrestali Tadeáše Chrousta 2+10 minutami za nesportovní chování.

Domácí přesilovku nevyužili a brzy se sesypali na rozhodčí oni. V čase 29:27 sudí spatřili fauly Kováče a Němečka, Curneyho trestné střílení zneškodnil Michajlovič akrobatickým zákrokem a spoustu práce měl i při následné dvouminutové početní výhodě Mladé Boleslavi. Dlouhou přesilovku 5 na 3 si pak zahráli také domácí, ale úspěšnější byla znovu tříčlenná defenziva s výborným Rytychem v bráně.

Když se Panteři v polovině třetí třetiny chystali na závěrečný nápor, BILLY BOYs jim zasadili klíčové dvě rány. Nejprve Curney v oslabení po spolupráci s Tadeášem Chroustem utekl pro gól na 4:2 a krátce po vypršení Salátova trestu přidal pátou trefu – svou první extraligovou v boleslavském dresu – Jelínek. V poslední minutě přidali šestý a sedmý gól Rožnovják a Curney, který odjíždí z Otrokovic s bilancí 2+3.