Zkušenosti pro Boleslav: ve Švédsku došla do semifinále

4. září 2016, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav ve Švédsku splnil cíl, na Umea Scandic Cupu postoupil do semifinále a dohromady odehrál pět zápasů v šesti dnech. V nedělním semifinále turnaje podlehl elitnímu domácímu klubu IBK Dalen 4:9.

neděle 4. září 2016
4:9
(0:2, 1:2, 3:5)

Rytych - Jelínek, Novák, Křenek, Krzyžanek - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

IBK Dalen

Parsjö Tegnér - Suchánek, Wallgren, Harnesk, Nystedt, L. Svensson, Sjöström - Eriksson, Kronberg, Akerlund - Johansson, Svahn, Andersson - Flühmann, Berglund, Edholm.

Branky a nahrávky: 25. J. Bouška (Krzyžanek), 46. Curney (Jelínek), 55. Tad. Chroust (Jelínek), 59. Curney (Krzyžanek) - 7. Flühmann, 20. Edholm (Suchánek), 31. Svahn (Johansson), 35. Akerlund (Edholm), 43. Edholm (Flühmann), 48. Eriksson, 54. Johansson (Andersson), 58. Andersson, 59. Eriksson (Suchánek). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 305.

Ještě před cestou do Švédska boleslavský kouč Jan Pazdera vyřknul: “Chceme dojít do semifinále.” To se povedlo, tým absolvoval poctivý test před startem superligové sezony 2016/2017.

Jediná porážka v Umea přišla až na závěr šestidenního pobytu - 4:9 od semifinalisty posledního ročníku švédské superligy IBK Dalen.

Domácí, v jejichž sestavě nechyběl český reprezentační obránce Suchánek, v úvodu více kontrolovali hru, leč mnoho vyložených šancí neměli a do vedení jim v sedmé minutě pomohl vlastní boleslavský gól po teči Flühmannova nahození.

V závěru třetiny usedl na dřevěnou trestnou lavici Tadeáš Chroust, a byť se Boleslav dlouho zdárně bránila, šest vteřin před vypršením trestu natáhl ke střele zprava Edholm a našel místo na přední tyči.

Dobývat kompaktní defenzivu Dalenu bylo pro muže v černém těžké - ovšem cestu našel ve 25. minutě Jiří Bouška, který si na středu odstoupil od bránícího hráče a trefil se přízemní ranou k tyči.

Boleslav tou dobou více držela míček, jenže na začátku 31. minuty Svahn potrestal ztrátu Natova na polovině a posunul skóre na 3:1.

Škoda pasáže ve 34. minutě: nejdřív Gruber nevyužil dobrou šanci po rychlé kombinaci, za pár vteřin musel na trestnou Novák a přesilovku brzy proměnil Akerlund (4:1).

Po Edholmově gólu na 5:1 sice snížil z pravé strany Curney, ale Dalen kontroloval cestu za postupem do finále: Eriksson se ve 48. minutě trefil na 6:2 a za pět minut proměnil sólo Johansson (7:2).

Tadeáš Chroust v přesilovce snížil a Boleslav ještě v posledních čtyřech minutách zkusila hru bez gólmana - v ní doputovalo skóre až na konečných 9:4 (Andersson do prázdné, Curney v šesti a Eriksson do prázdné).

Pro Mladou Boleslav turnaj končí, v pondělí ráno výpravu čeká letecký návrat do Česka.