Boleslav má tři body ze Střešovic!

17. prosince 2017, Redakce

Devítibodový týden Technology Florbal Mladá Boleslav v Tipsport Superlize. Vedoucí tým soutěže vyhrál všechny tři zápasy - ve středu 8:5 venku nad Bohemians, v pátek 6:2 doma nad Pardubicemi a v neděli 5:2 ve Střešovicích.

18.kolo, neděle 17. prosince 2017
2:5
(1:1, 0:2, 1:2)

Tatran Střešovice

Kafka - Tlapák, Deutsch, Nehila, Svačinka, Mühlfait, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Jakub Kolísko, Slavík, Langer, Beneš, Meliš, Němeček, Svoboda, Vítovec, Gašparík, Váňa, Brautferger.

Bauer - Kološ, Krzyžanek, Řehoř, Zakonov, Novák - Novotný, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Krajcigr, Pluhař, Gruber.

Branky a nahrávky: 7. Langer (Slavík), 44. Langer - 14. Tom. Chroust (Tomašík), 21. Novotný (Natov), 29. Tomašík (Curney), 44. Krajcigr (Řehoř), 60. Curney (Natov). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 180.

Boleslav potvrdila, že do Střešovic v posledních letech jezdí ráda. V základní části předminulé sezony tam vyhrála 7:1, v minulém ročníku dokonce 9:1 a tři body si odvezla i nyní.

Tatranu nebylo nic platné, že se do jeho sestavy poprvé zařadili reprezentanti Němeček s Benešem po svém krátkodobém působení ve švédském Pixbu Wallenstam. Střešovice totiž měly jediného střelce - patnáctiletého Filipa Langera nastupujícího v nejvyšší soutěži na výjimku.

Langer po šesti minutách otevřel skóre, pak přidal i svou druhou trefu v čase 44:00, ale to už Boleslav měla skóre na své straně. Ještě v první třetině totiž pěkně umístěnou ranou srovnal Tomáš Chroust (1:1), na začátku další části Novotný utekl v oslabení (2:1), pak Tomašík další střelou proměnil přesilovku (3:1) a z průniku Řehoře ve 44. minutě těžil zakončující Krajcigr (4:1).

Zmíněný Langer pak bleskově snížil, jenže blíž se Střešovice nedostaly ani při dlouhé hře bez brankáře. V úplném závěru pak navíc ještě Kafku překonal Curney a stvrdil boleslavské vítězství 5:2.

Boleslav stráví Vánoce na prvním superligovém místě. Než dojde na rozbalování dárků, tým Technology ještě odehraje čtvrtfinále Poháru České pojišťovny - ve středu 20. prosince od 19.30 v MSH Mladá Boleslav proti Ostravě.