Boleslav bude hrát poprvé v historii semifinále Czech Open

15. srpna 2015, Redakce

Slavný Warberg odklizen z cesty! Tým Technology Florbal Mladá Boleslav ve čtvrtfinále Czech Open porazil čtyřnásobné švédské šampiony 5:4 po nájezdech! Závěr byl heroický, pět vteřin před koncem srovnával Tomáš Chroust a nájezdy rozhodl Radim Křenek.

sobota 15. srpna 2015
5:4
(2:2, 1:2, 1:0 - 1:0)

Rytych - Krzyžanek, Jelínek, Křenek, Novák, Kološ, Kadlec, Křenek - Bouška, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Ludvík - Fojta, Salát, Ekl (41. Mátl).

Warberg IC

Jernsand – Eriksson, Birgersson, Rönlund, Wallgren, Westergren – Åkesson, Björnell, Blåberg, Bodenmalm, Eriksson Elfsberg, Gunnarsson, Hasselström, Karlander, Kongstad, Nordlund, Stenmark, Svensson, Tomth, Welin Odeback

Branky a nahrávky: 4. Bouška (Curney), 15. Pluhař (Křenek), 40. Natov (Bouška), 60. Chroust (Ekl), rozh. náj. Křenek - 12. Nurlund (Wallgren), 18. Rönnlund (Bodenmalm), 30. Norlund, 40. Rönnlund. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500.

Trenér Pazdera pokračoval v pravidelném rotování brankářů a proti Warbergu nastoupil Rytych, jinak byla boleslavská sestava ustálená. Od čtvrtfinále se hraje na 3x20 minut hrubého času.

Po slibném boleslavském nástupu ve čtvrté minutě otevřel skóre Bouška, ale švédský tým brzy naznačil své možnosti: ve 12. minutě Nurlund zakončil rychlý brejk přesně mířenou střelou.

Podruhé si Boleslav vzala vedení o dvě minuty později díky Pluhařovi, ale Warberg znovu pohotově odpověděl, zleva pálil Rönnlund - 2:2.

Vyrovnaný stav vydržel až do poloviny zápasu, kdy potrestal chybu v boleslavské rozehrávce na Nordlud. V počátku poslední minuty druhé třetiny navíc dorážel Rönnlund, ale ještě před pauzou krásně trefil růžek Natov a snížil na 3:4.

Supersilný závěr měla Mladá Boleslav i ve třetí třetině! Dlouho nemohla vyrovnat, i když šance byly. V předposlední minutě si kouč Pazdera vzal oddechový čas a poslal na hřišti šestici Jelínek, Křenek, Ekl, Natov, Curney, Tomáš Chroust. A právě poslední jmenovaný v čase 59:55 před brankovištěm trefil skákající míček a srovnal!

Warberg byl opařený a Boleslavští si v nájezdech zajistili postup. Ve druhé sérii rozhodl dnešní narozeninový oslavenec Křenek.

Semifinále proti švýcarskému Köniz se hraje v hale Podvinný Mlýn od 16.00.