Boleslav je v Superfinále! Výhru v prodloužení trefil Natov

8. dubna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav bude hrát o florbalový titul. Muži v černém v šestém semifinále porazili Tatran Střešovice 4:3 v prodloužení a sérii vyhráli 4:2. V čase 69:44 rozhodl Jan Natov. Superfinále se hraje v pondělí 17. dubna v O2 areně.

sobota 8. dubna
3:4
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Tatran Střešovice

Rebro - Tlapák, Komárek, Deutsch, Jankulár, Svačinka, Mühlfait, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Slavík, Jakub Kolísko, Beneš, Meliš, Němeček, Svoboda, Vítovec, Wojnar, Ullmann, Brautferger.

Rytych - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Kološ - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust - Bína, Gwuźdź.

Branky a nahrávky: 7. Ullmann (Komárek), 27. Beneš (Jiří Kolísko), 34. Svoboda (Svačinka) - 6. Tom. Chroust (Pluhař), 26. Gruber (Tom. Chroust), 57. Tom. Chroust (Novotný), 70. Natov. Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 664.

Pátou bitvu v Boleslavi a šesté pokračování v Praze nedělilo ani 24 hodin, hledaly se zbytky sil, výkony se opíraly o vůli hráčů. Boleslav působila v úvodu o něco aktivněji, z čehož vytěžila otevírací gól Tomáše Chrousta. Na něj do minuty odpověděl Ullmann.

To stejné se opakovalo ve druhé třetině: nejdřív Gruber parádním gólem vrátil Boleslavi vedení, ale vzápětí zase rychle srovnal Beneš na 2:2.

Od 34. minuty Boleslav prohrávala po brance Svobody a navíc musela přečkat dvě oslabení. To ji posílilo, ve třetí třetině stupňovala tlak a v 57. minutě Tomáš Chroust vyrovnal po rychlé souhře s kapitánem Novotným.

Prodloužení mělo taktický nádech, Boleslav povětšinu času držela míček, leč se nikam nehnala - hlavně nechtěla udělat chybu. Udeřila takřka v poslední možnou chvíli, když už se blížily nájezdy: v čase 69:44 Curney na slepo od mantinelu poslal míček na střed, Natov si pro něj vyběhl a parádní ranou trefil postup do Superfinále.

Natov v euforii poslal hokejku mezi diváky: Na Superfinále si připravím druhou čepel

Boleslav míří do O2 areny po dvou letech: v roce 2015 prohrála 6:7 po nájezdech právě s Tatranem.

Nynějším soupeřem bude Chodov, který v druhé semifinálové sérii vyřadil Vítkovice 4:2 na zápasy.

Superfinále 2017 se hraje na Velikonoční pondělí 17. dubna.