Boleslav už v superligové sezoně pokořila stogólovou hranici

17. listopadu, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav jako první tým Tipsport Superligy v sezoně 2017/2018 pokořil hranici sta vstřelených gólů. Povedlo se mu to ve Znojmě, kde hosté vyhráli 11:1 a právě jejich předposlední trefa byla jubilejní. Už v neděli Boleslav hraje doma od 17 hodin proti Brnu.

12.kolo, pátek 17. listopadu
1:11
(0:2, 0:2, 1:7)

TJ Znojmo LAUFEN CZ

Skácelík - Salava, Rada, Palát, Horák, Čihal, J. Procházka, Sláma, J. Novák, V. Procházka, Kučera, Juřiček, Pánek, Kriš, Virgl, Martinek, Šindelář, Kucharič, Daberger.

Rytych - Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Jelínek, T. Novák - Rožnovják, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Krajcigr, Pluhař, Gruber.

Branky a nahrávky: 49. Palát (Kučera) - 14. Natov (Curney), 15. Řehoř (Tomašík), 22. Curney (Zakonov), 32. Krajcigr (T. Novák), 44. Pluhař (Gruber), 45. Rožnovják, 47. Curney (Natov), 51. Gruber (Rytych), 52. Řehoř (Tomašík), 56. Natov (Curney), 57. Novák (Zakonov). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 412.

Naplněná znojemská hala byla v očekávání, co dokáže ligový nováček ve střetu s aktuálním lídrem Tipsport Superligy.

Leč byla to Boleslav, která stoprocentně kontrolovala vývoj zápasu. Znojemské nadšení poněkud opadlo, když v první třetině Natov po zisku u mantinelu hbitou střelou otevřel skóre a krátce poté Řehoř zakončil rychlou souhrnu v brejku.

Dva góly dali hosté i ve druhé třetině: Curney po individuální akci a Krajcigr tečí Novákovy střely golfákem.

Jeden z boleslavských střelců Jan Natov pak v přestávkovém rozhovoru v hale do mikrofonu říkal: "Nejsme spokojení, gólů jsme měli dát mnohem víc."

Byla to slova mířící správným směrem, protože teprve pak se Boleslav opravdu pořádně rozstřílela. Gruber se neunáhlil v nadějné pozici a ještě našel v lepším postavení Pluhaře (5:0), Rožnovják se prosadil po individuální akci (6:0) a Natov přesně našel na pravém křídle Curneyho (7:0).

Škoda, že boleslavský gólman Rytych přišel o čisté konto v 49. minutě paradoxně ve vlastní přesilovce, kdy si hosté nedali pozor na dorážejícího Paláta.

Snad Rytychovi trochu vylepšilo náladu, že vzápětí po jeho rozehrávce proběhl hřištěm Gruber (8:1) a Rytych si tak připsal asistenci. Devátý gól (a svůj druhý v zápase) přidával Řehoř, jubilejní desátý v zápase a stý boleslavský v základní části této sezony zapsal Natov, po něm se ještě prosadil Novák a stanovil konečné skóre 11:1.

Už v neděli 19. listopadu Boleslav hraje doma: od 17 hodin nastoupí v Městské sportovní hale proti Brnu.