Boleslav zvládla hektický závěr v Pardubicích, vyhrála 5:4

23. listopadu 2015, Redakce

Mladá Boleslav dokončila první polovinu základní části Tipsport Superligy vítězstvím. V televizní dohrávce 11. kola v přímém přenosu ČT sport vyhrála v Pardubicích 5:4, když v čase 54:45 rozhodl Tadeáš Chroust. Nabitý týden pokračuje čtvrtečním pohárovým utkáním v České Lípě a sobotním superligovým zápasem doma proti Spartě (19.00, MSH).

11.kolo, pondělí 23. listopadu 2015
4:5
(1:2, 1:2, 2:1)

Sokol Pardubice

Levínský - Oubrecht, Šťastný, Lisa, Brychta, Ďopan, Škeřík - Bahník, Janeček, Chmelař - Junek, Dlesk, Němeček - Pakosta, Zozulák, Teichman.

Koráb - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Křenek, Novák - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - Bouška, Novotný, Natov - Salát, Pluhař, Gwuźdź.

Branky a nahrávky: 6. Chmelař (Janeček), 25. Zozulák (Ďopan), 44. Janeček (Bahník), 55. Zozulák (Teichmann) - 1. Tom. Chroust (Tad. Chroust), 3. Novák (Salát), 23. Gwuźdź, 27. Novotný (Tad. Chroust), 55. Tad. Chroust (Novotný). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 465.

V návaznosti na přímý televizní přenos a instalaci mobilních tribun v pardubické hale Dašická byla hrací plocha zúžená na rozměr 38x18 metrů, což se od začátku projevovalo, hra se přelévala, zajímavé akce šly v rychlém sledu.

Stejně pohotový byl i nástup Středočechů do utkání. Už po 35 vteřinách zafungovala sourozenecká spolupráce, Tadeáš Chroust posunul míček blíž k bráně na Tomáše a ten prostřelil Levínského. Ve třetí minutě ho zblízka překonal i Novák a Boleslav měla rychlý náskok 2:0.

Zaskočeným Pardubicím pomohl v šesté minutě Chmelař, jemuž přihrál Šťastný po odrazu míčku od zadního mantinelu a domácí snížili. Zběsilý florbal v první třetině pokračoval, jen bez dalších změn skóre.

Stav se znovu posunul až v úvodu druhé třetiny. Gwuźdź ustál souboj u mantinelu, vytočil se čelem k bráně a přízemní střelou zvýšil na 3:1. Po vstřeleném gólu z první části hry prožil boleslavský Novák i nešťastný moment, když si po nahození od levého mantinelu zblízka srazil míček do vlastní brány za Korába.

Boleslav si udržovala vedení - i díky kapitánovi Novotnému, který se střelecky prosadil poprvé od návratu po rekonvalescenci. V 27. minutě míček po jeho střele proskákal až za čáru.

Hosté měli spoustu šancí přiblížit se výhře ještě blíž - Pluhař a Tadeáš Chroust běželi sami na bránu, po přihrávce Novotného nebezpečně pálil z pravé strany Kološ. Jenže v zakončení se nedařilo, což ještě víc mrzelo ve třetí třeitně.

Nejdřív ve 44. minutě snížil Janeček a za deset minut v přečíslení Zozulák dokonce vyrovnal na 4:4.

Radost ale vydržela Pardubicím jen 25 vteřin. Tadeáš Chroust ke dvěma asistencím přidal i gól, který byl nakonec vítězný.

V předposlední minutě základní hrací doby si domácí vzali oddechový čas, zkoušeli hru v šesti bez brankáře, ještě se dostali k hodně nebezpečné standardce, ale Mladá Boleslav už si vítězství 5:4 pohlídala.