Mladá Boleslav vyhrála osmifinálovou skupinu poháru

23. listopadu, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav postupuje do čtvrtfinále Poháru České pojišťovny z prvního místa osmifinálové skupiny A. V souboji o dílčí prvenství boleslavský tým porazil Tatran Střešovice hladce 10:2.

čtvrtek 23. listopadu
10:2
(5:1, 3:1, 2:0)

Rytych - Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Jelínek, Novák - Bína, Curney, Natov - Tom. Chroust (51. Rozkovec), Tomašík, Tad. Chroust - Krajcigr (41. Netrefa), Pluhař, Gruber.

Tatran Střešovice

Blaha (41. Šimůnek) - Nehila, Tlapák, Kreysa, Švejkovský, Svačinka, Mühlfait, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Sládeček, Šimůek, Svoboda, Vítovec, Gašpařík, Váňa, Sádlo, Brautferger.

Branky a nahrávky: 5. Zakonov (Krzyžanek), 6. Tad. Chroust (Tomašík), 7. Jelínek (Krzyžanek), 17. Vítovec (vl.), 20. Natov (Curney), 23. Natov (Bína), 31. Gruber (Jelínek), 36. Natov (Curney), 42. Tom. Chroust (Krzyžanek), 59. Tad. Chroust (Tomašík) - 16. Brautferger (Jiří Kolísko), 35. Váňa (Švejkovský). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1, navíc Novák (Boleslav) 5 minut za hrubost. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Tatran dorazil do Boleslavi bez dua Němeček & Beneš, které teď krátkodobě působí ve švédském Pixbu Wallenstam, i několika dalších hráčů obvyklé sestavy. Brzy bylo jasné, že hosté nebudou v zápase vůbec konkurenceschopní.

Mladý tým soupeře dostával školení od první minuty, hrál v podstatě bez míčku a čekal, co budou předvádět domácí. A ti se činili. První třetinu vyhráli 5:1, k nejhezčím akcím patřila kombinace vrcholící Tomašíkovou nahrávkou na Tadeáše Chrousta před odkrytou bránu před gólem na 2:0.

Boleslav hrála sebevědomě i v oslabení - budiž důkazem gól Tomáše Chrousta v úvodu třetí třetiny na 9:2.

Domácí nakonec zvítězili 10:2 a postupují dál z prvního místa. Čtvrtfinále má termín ve středu 20. prosince, Mladá Boleslav nastoupí doma proti Ostravě.