Před pauzou se Boleslav vrátila na první místo

31. října 2016, Redakce

Mladá Boleslav stráví reprezentační přestávku na prvním místě Tipsport Superligy. Do čela ji vrátila přesvědčivá venkovní výhra 9:4 nad Spartou v televizní dohrávce 9. kola. Útočník Jiří Bouška vstřelil svůj 200. gól v nejvyšší soutěži v kariéře.

9.kolo, pondělí 31. října 2016
4:9
(1:2, 2:3, 1:4)

ACEMA Sparta Praha

Beneš - Rebro, Kalaš, Kadoch, Marvánek, Ježek, Hertmann - Bína, Pruner, Časar - Vrána, Svatoš, Uhelyi - Kareš, Zouzal, Krejča.

Bauer - Jelínek, Krzyžanek, Novák, Kološ - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 15. Zouzal (Krejča), 21. Pruner (Časar), 25. Marvánek (M. Bína), 60. Vrána (Kadoch) - 10. Jelínek (Curney), 17. Natov (Novák), 22. Tad.. Chroust (Novotný), 26. Gruber (Pluhař), 33. Natov (Curney), 43. Bouška (Tad. Chroust), 55. Curney (Natov), 58. Pluhař (Gruber), 60. Curney (Natov). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 540.

Boleslavský tým uspěl i ve druhém televizním utkání v sezoně: po Otrokovicích zdolal v přímém přenosu ČT sport také Spartu. Zápas na Podvinném Mlýně začal v tempu, místy se hrálo nahoru-dolů a více to svědčilo hostům.

Z první třetiny si totiž Boleslav odnesla stav 2:1. Po otevírací trefě Jelínka v přesilovce sice využil boleslavského zaváhání v defenzivě Zouzal, ale Natov z levého křídla vrátil hostům vedení.

Diváky u televize i přes 500 fanoušků v Areně Sparty musela bavit přestřelka v úvodu druhé třetiny: 34 vteřin po jejím začátku Pruner srovnal (2:2), za minutu se prosadil Tadeáš Chroust, pak sparťan Bína neproměnil trestné střílení, ale v následné přesilovce znovu vyrovnal Marvánek (3:3).

Až pak si Boleslav vybudovala rozhodující náskok: s trochou štěstí se prosadil od levého mantinelu Gruber, po polovině zápasu Natov podruhé v utkání skóroval a jubileum přinesl úvod třetí třetiny. Jiří Bouška vstřelil svůj 200. ligový gól v součtu základní části a play-off a nabodobil svého kamaráda a celoživotního spoluhráče Petra Novotného, který dosáhl stejného milníku o tři dny dříve při utkání v Liberci.

Vedení 6:3 bylo uklidňující, tím spíš v kombinaci s důslednou hrou hostů v defenzivě a jistým Bauerem v bráně. Na začátku 55. minuty navíc zafungovala spolupráce "Curney - Natov", z níž vzešel gól na 7:3. V brejcích pak ještě udeřili Pluhař (8:3) s Curneym (9:3) a tečku udělal korigující branku sparťan Vrána (9:4).

Boleslav se bez závažnějších problémů vrátila do čela Tipsport Superligy, kde bude po následující dva týdny. O nejbližším víkendu se totiž bude hrát mužský i juniorský reprezentační turnaj Euro Floorball Tour ve Švédsku.