Přípravný zápas ve Švédsku: 7:6 nad Umea City

30. srpna 2016, Redakce

Výprava Technology Florbal Mladá Boleslav se v úterý přesunula do Švédska a ještě večer odehrála přípravný zápas proti domácímu týmu Umea City IBK. Nováčka druhé nejvyšší švédské soutěže porazila 7:6 gólem Radka Krajcigra v čase 59:57.

úterý 30. srpna 2016
6:7
(3:3, 3:3, 0:1)

Umea City IBK

Rytych (31. Bauer) - Jelínek, Novák, Křenek, Krzyžanek, Zakonov, Gwuźdź - Bína, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Rožnovják - J. Bouška, Fojta, Tad. Chroust - Gruber. Krajcigr, Novotný

Branky Mladé Boleslavi: 18. a 39. Curney, 16. Pluhař, 17. Jelínek, 27. Rožnovják, 36. Tad. Chroust, 60. Krajcigr. Vyloučení: 2:4, navíc Natov (Boleslav) 5 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 103.

Pro mladoboleslavský tým to byl dlouhý den. Po šesté ranní vyrážel na Letiště Václava Havla, s přestupem ve Stockholmu pak dorazil do Umea po čtvrté odpoledne. Na odpočinek v hotelu byly zhruba dvě hodiny, než se mužstvo přesunulo do Umea Energi Areny, domova místních klubů IBK Dalen a Umea City IBK.

A právě s nováčkem druhé nejvyšší soutěže se čeští hosté utkali v obvyklém formátu 3x20 minut čistého času. V utkání se protočili oba brankáři (Rytych odchytal první polovinu, pak ho vystřídal Bauer) a osmnáct hráčů v poli.

Místy svižný, často urputný a v určitých momentech úzkostlivě řízený zápas skončil boleslavským vítězstvím 7:6, které trefil v úniku v čase 59:57 Radek Krajcigr.

Ve čtvrtek Mladá Boleslav zahájí Umea Scandic Cup proti nováčkovi švédské superligy Team Thorengruppen (začátek v 17 hodin).