První příprava: navrátilec Bauer v bráně, góly nováčků

3. července 2016, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav má za sebou první herní zkoušku v nové sezoně. Na závěr víkendového soustředění v Nové městské sportovní hale u 5. ZŠ porazil FbŠ Bohemians 11:6. Závěrečný penaltový rozstřel skončil remízou.

neděle 3. července 2016
11:6
(2:1, 3:2, 2:0, 4:3)

1. a 2. čtvrtina: Bauer - Novák, Jelínek, Kološ, Zakonov - Krajcigr, Curney, Natov - J. Bouška, Pluhař, Gruber. 3. a 4. čtvrtina: Pech - Krzyžanek, Gwuźdź, Kadlec, Křenek - Tom. Chroust, Novotný, Tad. Chroust - Bína, Curney (61. Pluhař), Rožnovják.

FbŠ Bohemians

Hyršl, Hruška - M. Šimek, Kieler, Juha, Mandík, Poláček, Bobisík, Kolář, Cabejšek, Severa, Křivanec, Tůma, Kopecký, Krbec, Rossi, Růžek.

Branky a nahrávky: 12. Natov (Curney), 16. Kološ, 24. Krajcigr (Curney), 26. Natov (Krajcigr), 33. Gruber (Pluhař), 56. Curney (Bína), 59. Tad. Chroust (Novotný), 66. Kadlec (Bína), 67. Gwuźdź (Novotný), 70. Rožnovják (Bína), 77. Bína (Pluhař) - 19. Kopecký (Krbec), 23. Severa, 27. Bobisík (Juha) 66. Kopecký (Růžek), 74. Kopecký (Růžek), 76. M. Šimek (Mandík). Rozhodčí: Novák, Kropáček. Vyloučení: 0:0. Diváci: 111.

V utkání hraném na 4x20 minut hrubého času využil trenér Jan Pazdera čtyři takřka kompletní formace, každá zvládla polovinu zápasu.

Tu první odchytal navrátilec ze švýcarského Grünenmattu Lukáš Bauer, v útoku poprvé nastoupili (a později skórovali) oba nováčci Radek Krajcigr a Jakub Gruber.

Boleslavský kouč zkoušel nové vazby, a tak vznikl třeba superútok střelců Krajcigr - Curney - Natov.

Právě Krajcigr se do šance dostal hned v úvodním střídání, trefil konstrukci brány a byť začátek nabídl spoustu zajímavých momentů, první gól padl “až” ve 12. minutě po souhře Natova s Curneyem. Před gólem na 2:0 Kološ využil chybné rozehrávky soupeře

Ač se Bohemians na přelomu první a druhé čtvrtiny díky Kopeckému a Severovi dotáhli na 2:2, Mladá Boleslav kontrolovala průběh zápasu. Mezi trefy nováčků Krajcigra s Gruberem se vklínil i Natov a domácí vedli po dvou čtvrtinách 5:3.

Pak Boleslav nasadila "čerstvé" dvě formace - s výjimkou Curneyho, který v 56. minutě přidal šestý gól a krátce po něm Tadeáš Chroust zvyšoval na 7:3. Závěr - s výrazným přispěním Bíny (1+3) - se změnil v přestřelku a domácí nakonec zvítězili 11:6.