Rozjezd sezony v Kladně: pět gólů a mraky nevyužitých šancí

18. září 2016, Redakce

Tipsport Superliga 2015/2016 začala. Mladá Boleslav v 1. kole porazila Kladno na jeho hřišti 5:1, když měla celý zápas drtivou převahu a výrazně se trápila v koncovce. Svůj premiérový gól v nejvyšší soutěži vstřelil hned při svém druhém střídání Filip Zakonov. Hattrick nasázel Jan Natov.

1.kolo, neděle 18. září 2016
1:5
(0:1, 0:3, 1:1)

Kanonýři Kladno

Pech - Pertlík, Holčák, Cvrček, Burian, O. Richtr, Blažek - Přívara, Šťovíček, Louvar - Nushart, Riebauer, Soukup - Slivka, Běhal, T. Richtr.

Bauer - Jelínek, Zakonov, Křenek, Krzyžanek, Novák, Kološ - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber (50. Rožnovják) - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 52. Riebauer (Pech) - 2. Zakonov (Krajcigr), 27. J. Bouška, 28. Natov (Curney), 35. Natov (Pluhař), 50. Natov (Jelínek). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 222.

Mladá Boleslav vyrazila na první zápas nové sezony bílým autobusem se stylovým grafickým designem podle klubových symbolů. Cesta to nebyla dlouhá - kousek za Prahu k nováčkovi ligy Kanonýrům Kladno.

V kanonýry se v zápase mohli proměnit hosté, jenže prakticky celý zápas se trápili v koncovce a bylo až neuvěřitelné, kolik šancí nevyužili.

A to navzdory rychlému gólu Zakonova, který v čase 1:43 při svém druhém střídání v nejvyšší soutěži v 17 letech vstřelil první gól. Zblízka napálil míček pod horní tyčku po zadovce Krajcigra.

Pak hosté prakticky neustále obléhali kladenskou bránu, do níž zaklekl boleslavský gólman Pech, který je v týmu nováčka na hostování. Vychytal sólo Jiřího Boušky, předvedl hbitý skok proti střele Kološe a spoustu dalších zákroků.

Po Zakonovovi ho znovu překonal až ve 27. minutě Jiří Bouška, který využil chybné kladenské rozehrávky a mířil k tyč. Hned vzápětí - po 45 vteřinách - Natov z křídla zvýšil na 3:0 a bouleslavský vousáč proměnil i přesilovku ve 35. minutě.

Pokud měl Pech na někoho pech, tak na Natova, který v 50. minutě odrazem o tyčku dovršil hattrick a posunul skóre na 5:0 pro Boleslav.

Pak se ale kladenský brankář v přesilovce svého týmu blýskl zákrokem proti dvěma boleslavským hráčům v úniku, vyrazil míček k Riebauerovi a ten z brejku jako první a jediný v zápase překonal Bauera.

Mladá Boleslav vyhrála 5:1, odvezla z Kladna tři body, ale jinak spokojená být nemohla.