Rytych vychytal nulu! Boleslav vyhrála druhý zápas 1:0

9. března 2015, Redakce

Jediný gól útočníka Martina Rožnovjáka z úvodu 43. minuty rozhodl druhé čtvrtfinálové utkání AutoCont extraligy AC Sparta Praha - Technology Florbal Mladá Boleslav. Hosté vyhráli na Podvinném mlýně 1:0 a v sérii vedou 2:0 na zápasy. David Rytych si připsal čisté konto. Třetí zápas se hraje v sobotu od 19 hodin v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi.

ČF2, pondělí 9. března 2015
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)

ACEMA Sparta Praha

Beneš - Rebro, Rodina, Kadoch, Marvánek, Čermák, Smetana - Ježek, Hartman, Pruner - Vrána, Časar, Svatoš - Šnajdr, Jaroš, Mandelbaum.

Rytych - Křenek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Kološ, Kadlec, Pluhař - Tom. Chroust, Curney, Ekl - J. Bouška, Novotný, P. Bouška - Fojta, Salát, Rožnovják - Mátl, Ludvík.

Branky a nahrávky: 43. Rožnovják (Křenek). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 367.

Boleslavský trenér Jan Zahalka udělal jednu změnu v sestavě, na levém křídle prvního útoku nastoupil Ekl místo Ludvíka, jinak formace zůstaly stejné jako v sobotu.

Zato vývoj zápasu byl úplně jiný! Přeměnil se v dlouhé čekání na první gól. Hned ve třetí minutě po průniku Jelínka sice Mladá Boleslav hrála přesilovku, dvakrát v ní nebezpečně střílel Gwuźdź a z brejku hrozil Hartman, ale Rytych vytáhl první ze série výborných zákroků. Se stavem mohl pohnout sparťan Svatoš, ale jeho dorážka neplatila kvůli vysoké holi.

Hned na začátku druhé třetiny měl velkou příležitost Kadoch, po něm Časar běžel sám na Rytycha, ale ten zůstával neprůstřelný. Stejně jako na druhé straně Beneš, kterého znovu prověřoval Gwuźdź. A tak po dvou třetinách světelná tabule udávala nevídaně chudé skóre - 0:0.

Až v čase 42:01 zlomil bezbrankový stav Rožnovják a Boleslav vedla! Ve 48. minutě mohl vyrovnat domácí Pruner, ale jeho blafák zarazila tyč.

Boleslavský náskok mohl pojistit na konci 56. minuty Tomáš Chroust, natlačil se před bránu, jen přesnější zakončení scházelo. A drama pokračovalo! Dvě a půl minuty před koncem si Sparta vzala oddechový čas a spustila hru v šesti bez brankáře. Rytych a spol. přežili poslední závar a připsali si druhou výhru v sérii.