Stále v čele! Boleslav doma porazila Brno

19. listopadu, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav neopouští vedoucí pozici Tipsport Superligy. Boleslavský tým ve 13. kole v domácím prostředí Městské sportovní haly porazil itelligence Bulldogs Brno 6:3.

13.kolo, neděle 19. listopadu
6:3
(2:2, 1:0, 3:1)

L. Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Jelínek, T. Novák - Bína, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Krajcigr, Pluhař, Gruber.

itelligence Bulldogs Brno

Kuhn (29. Mazánek) - Mráz, Kadlec, Lorenc, Coufal, Juhaňák, Pešák, Černoch, Koláčný, Ondráček, Jurševskis, Sládeček, Michálek, J. Bauer, Kladivo, Žižka, Grlický, Nonn.

Branky a nahrávky: 4. Gruber (Pluhař), 12. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 29. Zakonov (Řehoř), 41. Natov (Curney), 59. Tom. Chroust, 60. Tom. Chroust (Bauer) - 7. Juhaňák (Coufal), 11. Ondráček (Nonn), 56. Coufal (Jurševskis). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 374.

Se třemi body je Mladá Boleslav určitě spokojená, s výkonem už méně. Vlastně v celém průběhu duelu s Brnem se jí nedařilo dostat se do ideálního tempa.

I první dva góly domácích byly poněkud krkolomné: Gruberův přízemní bekhend prošel brankáři Kuhnovi mezi nohama a trefě Tadeáše Chrousta pomohla brněnská teč. Po dvou třetinách Boleslav vedla "jen" 3:2.

Dobrým impulzem mohla být branka Natova na 4:2 zkraje třetí třetiny, jenže ani pak Boleslav suverénní nebyla. Tím spíš, když hostující Coufal pět minut před koncem snížil a Brno žilo nadějí na body.

Jenže ve hře bez brankáře se Bulldogs vyrovnat nepovedlo. Naopak. Tomáš Chroust dvěma zásahy do prázdné brány dokonal boleslavské vítězství 6:3.

Boleslav je v Tipsport Superlize s 35 body první a teď zase přepne na Pohár České pojišťovny. Ve čtvrtek 23. listopadu od 19.30 hodin v Městské sportovní hale hraje poslední osmifinálový zápas proti Tatranu Střešovice o lepší výchozí pozici pro play-off.