Vydřené druhé vítězství! Trefil ho kapitán Novotný

6. března 2016, Redakce

Mladá Boleslav splnila domácí plán. Po úvodních čtvrtfinálových zápasech play-off Tipsport Superligy, které se hrály v Městské sportovní hale, vede v sérii nad Panthers Otrokovice 2:0 na zápasy. Na sobotní vítězství 4:0 navázal tým Technology o den později vydřeným triumfem 7:5. Vítězný gól vstřelil ze standardní situace kapitán Petr Novotný.

neděle 6. března 2016
7:5
(2:1, 3:1, 2:3)

Rytych - Křenek, Jelínek, Kološ, Novák, Krzyžanek, Kadlec - Tom. Chroust, Curney, Natov - J. Bouška, Fojta, Tad. Chroust - Salát, Pluhař, Novotný - P. Bouška.

Panthers Otrokovice

Michajlovič - Volek, Vaněk, Uhrinovský, P. Krchňáček, Zatloukal, Ťopek, Jurčík, Večeřa, Kostka, Martin Nagy, Graclík, Sovják, M. Krchňáček, Petřík, Michal Nagy, Hrdina.

Branky a nahrávky: 15. Curney (Natov), 17. Jelínek (Curney), 25. Tad. Chroust (Fojta), 27. Salát (Novák), 35. Curney (Kološ), 53. Novotný, 59. Curney - 7. Kostka (Večeřa), 28. Vaněk (Ťopek), 44. Sovják (Michal Nagy), 45. Uhrinovský (Vaněk), 48. Martin Krchňáček (Petřík). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 507.

Boleslavský kotel, o kousek vedle ten otrokovický a dohromady 507 florbalových fanoušků v Městské sportovní hale se na závěr víkendu skvěle bavilo.

Druhý čtvrtfinálový zápas proti Otrokovicím přesně ukázal, jak napínavé a strhující mohou být bitvy v play-off.

Otrokovice daly zapomenout na svou sobotní prohru 0:4, vymazaly z paměti, že se při vstupním čtvrtfinálovém zápase ani jednou gólově neprosadily, a v druhém pokračování zrušily kouzlo boleslavského gólmana Rytycha po necelých sedmi minutách, kdy se prosadil Kostka.

Leč Mladá Boleslav znovu mohla spoléhat na svou produktivní první formaci: v patnácté minutě Natov vystihl špatnou otrokovickou rozehrávku těsně u brány a nahrál před odkrytou síť Curneymu, který nezaváhal a srovnal.

Diváci bouřili, znovu je bavila i multifunkční obrazovka, kterou připravil boleslavský klub - a za další dvě minuty už domácí vedli díky průstřelu Jelínka.

Všechno se zdálo být na dobré cestě: také na začátku druhé třetiny měla Boleslav nápor, nebezpečně pálil Kološ, ve dvou nadějných pozicích se ocitl i Fojta, který o chvilku později pohotově zpoza brány přihrál Tadeášovi Chroustovi skórujícímu na zadní tyč (3:1).

Brzdou nebyly ani tři po sobě jdoucí dvouminutové tresty pro Kadlece, Tadeáše Chrousta a Jiřího Boušku. Hned po sedmi vteřinách v oslabení totiž udeřil z brejku Salát (4:1), po něm sice proměnil otrokovickou přesilovku Vaněk střílející nepříjemně těsně nad zemí k tyči (4:2), ale ještě jednu gólovou akci ve čtyřech ukázal Curney (5:2).

Třetí třetina však zamotala vývoj zápasu. Otrokovice třemi góly v rozmezí čtyř minut a 21 vteřin srovnaly na 5:5 a dostaly se nebezpečně zpět do hry.

Rozhodla 53. minuta: boleslavský kapitán Novotný při standardní situaci poblíž brankoviště využil rozestoupené otrokovické zdi a trefil se pod horní tyč nad rameno gólmana Michajloviče (6:5).

Otrokovice šly za vyrovnáním, zkusily hru v šesti bez gólmana, ale gólem do prázdné brány v předposlední minutě Curney završil hattrick.

Mladá Boleslav tak vede ve čtvrtfinále 2:0 na zápasy. O dalším víkendu se série přesune do domácího prostředí Otrokovic: třetí utkání se hraje v sobotu 12. března od 19.30 hodin.