Znovu prodloužení proti Brnu! Rozhodl ho Gwuźdź

28. března 2015, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav se ujímá vedení v semifinálové sérii play-off AutoCont extraligy. Boleslavský tým porazil Brno 5:4 - jak jinak než v prodloužení. Nastavení je v této sezoně vzájemným zápasům zřejmě souzené. Přesilovku v první minutě prodloužení proměnil Radek Gwuźdź. Dva góly ve třetí třetině vstřelil Jiří Curney.

SF1, sobota 28. března 2015
5:4
(1:2, 1:1, 2:1)

Rytych - Křenek, Jelínek, Pluhař, Gwuźdź, Kadlec, Kološ - Tom. Chroust, Curney, P. Bouška - J. Bouška, Novotný, Novák - Fojta, Salát, Rožnovják - Ekl, Ludvík, Tad. Chroust.

itelligence Bulldogs Brno

Kejík - Komenda, Jalový, Jakůbek, Bauer, Hrazdíra, Jeski - M. Koutný, Coufal, P. Kadlec - Juhaňák, Ondráček, Hrubý - J. Koutný, Fuchs, Mendrek.

Branky a nahrávky: 4. T. Kadlec (Rožnovják), 39. P. Bouška (Novotný), 41. Curney (Jelínek), 44. Curney (Tom. Chroust), 61. Gwuźdź - 4. Hrazdira (J. Koutný), 19. Ondráček (Juhaňák), 36. Ondráček (Hrubý), 57. Coufal (P. Kadlec). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:0. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Nejlepší hráči: . Průběh utkání: .

Boleslavský tým nastoupil v první formaci na levém křídle s Pavlem Bouškou, kterého na jeho obvyklejším místě ve druhém útoku s bratrem Jiřím a kapitánem Novotným zastoupil Novák.

Zápas otevřel dvěma nadějnými střelami Křenek, jenže brněnskou branku minul, a pak se začal opakovat průběh předchozích vzájemných utkání v této sezoně, v nichž Mladá Boleslav musela dotahovat.

Po gólu Hrazdíry v čase 3:39 nebylo zle dlouho, protože hned za 21 vteřin vyrovnal Tomáš Kadlec, ale přesto účinná osobní obrana vynesla Brnu náskok po první třetině, v její předposlední minutě Ondráček prošel na střed a střelou tahem zvýšil na 2:1.

Tentýž hráč ve 36. minutě - po pasáži plné vyčkávání - využil špatné boleslavské zpětné přihrávky na obránce a u tyče zakončoval svižný brejk.

Boleslavi pomohla nadostřel přesilovka. Pavel Bouška před koncem druhé třetiny úspěšně pálil na bližší tyč a snížil na 2:3.

Pak vzal zápas do svých rukou Curney. Dvakrát stál na konci parádně sehraných boleslavských akcí a pokaždé zakončoval s kanonýrským citem v rukou.

Domácí vedli 4:3 a Městská sportovní hala, kterou naplnilo 720 diváků, bouřila! Jenže několik dobrých příležitostí ke zvýraznění náskoku gólem neskončilo a Brňané přesně tři minuty před koncem základní hrací doby srovnali na 4:4.

Pro rozhodnutí o boleslavském vítězství byl klíčový individuální průnik Jelínka, kterému po sérii kliček Ondráček zablokoval hůl a byl vyloučen.

Do konce základní šedesátiminutovky sice gól nepadl a počtvrté ze čtyř vzájemných zápasů v sezoně se muselo prodlužovat, ale tentokrát nastavení brzy ukončil Gwuźdź. Zbývající přesilovkový čas proměnil ve vítězný gól.

Mladá Boleslav v semifinálové sérii vede 1:0, v neděli od 14.30 hodin se v Městské sportovní hale hraje druhé utkání.