Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Tadeáš Chroust při chuti: Věřil jsem si i na šestý gól

 
 

5. ledna, Redakce

Závěrečná siréna zazněla a on kroutil hlavou. Bylo to však spíš ironické gesto, než že by Tadeáš Chroust musel litovat své poslední nevyužité šance. Do té doby totiž v semifinále Poháru České pojišťovny nastřílel pět gólů a po venkovní výhře 12:3 nad FbŠ Bohemians mu právem přistála na hlavě korunka pro nejlepšího boleslavského hráče.

“Myslím, že se dařilo celému týmu. Já jsem sice vyčníval díky gólům, ale byla to hlavně týmová práce. Spoluhráči mi dobře přihrávali a já to trefoval,” říkal Tadeáš Chroust krátce po postupu do pátého boleslavského finále v řadě.

Na konci jste se na sebe zlobil? To je vám pět gólů málo?

Já jsem pět gólů za muže ještě nikdy nedal, a pak už jsem si věřil i na ten šestý. Je to za dvojnásobnou “pokutu” do týmové kasy, takže jsem chtěl po delší době taky něčím přispět, aby to nebylo jen na ostatních.

Vybičovaly vás dva přesilovkové góly ze secvičených kombinací?

Jsem rád, že mi to po delší době vyšlo, už bylo na čase. Chtěl bych, aby nám to takhle vydrželo.

Ale neklame trochu konečné skóre 12:3?

Určitě to na začátku nevypadalo na takový výsledek, první polovina byla hodně vlažná. Bohemka s tím pak zkoušela něco udělat, ale myslím, že konec druhé třetiny jsme si zkušeně pohlídali.

Pak už Bohemka odpadla?

Jak jsme dali pátý, šestý, sedmý gól, už z jejich strany nebyl znát takový ten chtíč. Těžko se jim hledaly morální síly, aby s tím něco udělali.

Co jste říkal zúženému hřišti na 18 metrů?

Původně jsem z toho měl trochu obavy, ale dobře jsme se na to připravili. Přizpůsobili jsme tomu tréninky, zkoušeli jsme si to a bylo to vidět.

Dařilo se i vašemu bráchovi Tomášovi. To vás tak naladily Vánoce?

Já půlku Vánoc proležel v posteli kvůli nemoci. Necítil jsem se ideálně fyzicky, tréninky pro mě byly těžké, ani teď při zápase to nebylo z mé strany závratné. Ale trefoval jsem to.

A je z toho pátý boleslavský postup do finále poháru v řadě.

Moc se těšíme. My nebereme pohár jako nějakou béčkovou soutěž, bereme ho vážně. Chceme vyhrávat, chceme trofeje. Snad ji získáme i letos.

Na které finále máte nejsilnější vzpomínky?

Na to první v Ústí nad Labem. Bylo to poprvé, moc se mi tam líbilo, byla skvělá atmosféra a dařilo se mi tam i bodově. Odtamtud mám největší zážitek.

Teď se bude hrát o kousek vedle v Mostě.

Kéž by nám tenhle region přinesl další trofej! Uvidíme brzo!

Co čekáte od Vítkovic, finálového protivníka?

Bude to těžký soupeř. Už jsme s nimi v téhle sezoně odehráli jeden zápas v lize a prohráli jsme na nájezdy. Nebude to nic jednoduchého.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner