Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Šest hráčů je v nominaci na soustředění reprezentace

 
 

10. ledna, Redakce

Výrazné zastoupení bude mít klub Technology Florbal Mladá Boleslav na soustředění české reprezentace, která se na přelomu ledna a února bude pět dní chystat v Chomutově. Trenér Petri Kettunen nominoval šest boleslavských hráčů.

Národní týmy čekají kvalifikační bitvy o postup na mistrovství světa 2018 - výjimkou jsou čeští hostitelé, kteří mají účast na domácím šampionátu jistou. Proto reprezentace využije mezinárodní termín k soustředění, do Chomutova byl sezván širší kádr, který se bude společně chystat od 31. ledna do 4. února.

Mezi nominovanými jsou stejně jako při posledním listopadovém turnaji Euro Floorball Tour útočníci Jan Natov a Milan Tomašík. Na svou předchozí zářijovou reprezentační zkušenost teď budou navazovat i brankář Lukáš Bauer a útočník Jakub Gruber. Nejproduktivnější hráč historie české nejvyšší soutěže Jiří Curney pronikl do výběru poprvé od letních Světových her a nejdelší čas chyběl obránce Jan Jelínek, jenž naposledy reprezentoval na Euro Floorball Tour v dubnu 2017.

„Hlavním cílem soustředění v Chomutově je být spolu, vidět širší kádr reprezentace a posunout naši hru směrem k šampionátu. Na soustředění najedeme na tempo typické pro mezinárodní florbal a zaměříme se na útočnou hru a tlak na branku. Mimo to chceme vidět, v jaké formě hráči aktuálně jsou,“ představil trenér Petri Kettunen své záměry na webu Českého florbalu.

Šestičlenné zastoupení budou mít na soustředění také Chodov a Vítkovice, což jsou společně s Mladou Boleslaví tři nejúspěšnější týmy probíhající sezony Tipsport Superligy. 

Do reprezentační přestávky se ještě Mladá Boleslav představí doma ve dvou utkáních: v sobotu 20. ledna proti Vítkovicím (začátek v 19.00) a o týden později v sobotu 27. ledna proti Spartě (19.00). Nejbližším vrcholem je pro Mladou Boleslav finále Poháru České pojišťovny, které je na programu v úterý 16. ledna v Mostě. V duelu proti Vítkovicím se střetne hned dvanáct reprezentantů. Na finále mohou vyrazit boleslavští fanoušci, pro které klub pořádá autobusový zájezd

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner