Technology florbal Mladá Boleslav

Mladá Boleslav si do čtvrtfinále vybrala Pardubice

 
 

4. března, Redakce

Klub Technology Florbal Mladá Boleslav vyhrál základní část Tipsport Superligy a za svého soupeře pro čtvrtfinále play-off si vybral Sokol Pardubice. Série začíná v Mladé Boleslavi dvěma zápasy v sobotu 10. března (začátek v 19.00) a v neděli 11. března (16.00).

Mladá Boleslav o svém triumfu v základní části definitivně rozhodla v nedělním, závěrečném kole proti Znojmu, které na svém hřišti porazila 13:4. Na dílčí prvenství dosáhla potřetí v klubové historii, povedlo se jí to také v sezonách 2014/2015 a 2016/2017. Díky tomu Boleslav opět po roce měla právo první volby soupeře a do čtvrtfinále zvolila Pardubice, osmý tým pořadí po základní části.

“Máme radost, že se nám ve vyrovnaném závěru základní části podařilo obhájit prvenství a do play-off jdeme z nejlepší výchozí pozice. Pro Pardubice jsme se rozhodli z několika důvodů. Je to nováček v play-off a očekávám, že zkušenosti budou jednoznačně na naší straně. Zároveň by mohlo sehrát roli i to, že se soupeři v poslední době tolik nedařilo a nemá tak široký kádr, jak je v play-off důležité,” objasňuje výběr boleslavský trenér Jan Pazdera.

První čtvrtfinálový zápas se bude hrát v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi v sobotu 10. března od 19.00 hodin. Druhé pokračování je na programu na stejném místě o den později v neděli 11. března od 16.00 hodin.

“Myslím si, že půjde o divácky atraktivní sérii, protože se utkají dva kluby s nejvyšší návštěvností v lize, což je odraz jejich dlouhodobé kvalitní práce. Navíc pro fanoušky nemusí být velkou překážkou ani cestování na venkovní utkání, města jsou v dobré dojezdové vzdálenosti,” míní Pazdera.

Čtvrtfinálová série se hraje na čtyři vítězství. “Uvědomujeme si, že jsme jasní favorité série, a přestože jsou play-offové boje každý rok vyrovnanější, chceme postoupit po co nejkratším průběhu,” řekl Pazdera.

V základní části Boleslav vyhrála v Pardubicích začátkem sezony 5:4, doma porazila Sokol 6:2. 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner