Technology florbal Mladá Boleslav

Blog Made in Bolka: Bouřliváci v Rize

 
 

3. prosince 2016, Redakce

Kapitán české florbalové reprezentace Jan Jelínek píše z mistrovství světa v Lotyšsku blog pro klubový web Technology Florbal Mladá Boleslav.

Ahoj, fanoušci.

Dnes začíná florbalové mistrovství světa, moje čtvrté v kariéře. Poprvé jsem hrál na šampionátu ve Finsku 2010. Bylo mi jedenadvacet, moje pozice v nároďáku byla jiná, ale jednu podobnost se současností vidím.

Dvouletý cyklus před mistrovstvím nám tenkrát nevyšel, moc se nám nedařilo a nejeli jsme na turnaj s bůhvíjakou formou. V klíčových zápasech to ale tým překonal a přivezli jsme bronz. Hrozně rád na to vzpomínám.

Od té doby vím, že dvouletka před šampionátem může dost napovědět, ale podstatný je až turnaj. Stačí, když vám vyjde jeden nebo dva zápasy a najednou se atmosféra rychle otočí - ať už do plusu, nebo i do minusu.

Stači si vzpomenout, jak to bylo před mistrovstvím světa 2014. Švýcary jsme na Euro Floorball Tour pravidelně poráželi, ale v tom klíčovém zápase o bronz na šampionátu jsme byli rádi, že jsme nad nimi vyhráli o gól. O jeden jediný gól. Zkrátka: i když máte dva roky převahu, nic vám to nazaručí.

Teď jsme v Rize. Florbalový šampionát mužů se tu bude hrát poprvé a jsem dost zvědavý. Na organizaci a hlavně na fanoušky. Vím z vyprávění od kluků, kteří hráli v Lotyšsku na mistrovství světa juniorů 2005, že tu diváci umí být dost hlasití a dokážou vytvořit neuvěřitelnou atmosféru. Těším se, že bouřliváci budou i v Rize.

Jan Jelínek

Vstupní zápas české reprezentace proti Norsku se hraje v sobotu od 15.45 hodin. Přímý přenos vysílá ČT sport.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner