Technology florbal Mladá Boleslav

Blog Made in Bolka: Parta v nároďáku

 
 

4. prosince 2016, Redakce

O radosti potkávat dřívější spoluhráče, s nimiž začínal, i přívětivých vztazích klubových rivalů píše kapitán českého národního týmu Jan Jelínek v druhém blogu Made in Bolka z Rigy.

Ahoj, fanoušci.

V Rize už jsme čtvrtý den. Musím říct, že každá akce nároďáku má pro mě kouzlo. Jednak reprezentujeme Česko, což se nikdy neomrzí. A taky se vždycky těším mezi kamarády, které jinak moc nevidím.

V reprezentaci je teď dost kluků, se kterými jsem hrál v Ostravě. S některými jsem i začínal. Milan Tomašík, Patrik Suchánek, Martin Tokoš…

Nároďák je vlastně teď jediná možnost, jak můžeme udržovat osobní kontakt. Sezony jsou časově náročné a je jedno, jestli někdo hraje ve Švédsku, Švýcarsku nebo v Česku.

I pokud někdo z kámošů hraje domácí ligu jako já, nemáme moc šancí potkat se. Kalendář je nabitý - navíc u mnoha z nás ve spojení s civilním zaměstnáním.

Asi v tom nejsem objektivní, ale ten vztah, který mám s lidmi, s nimiž jsem vyrůstal, pro mě znamená něco speciálního.

Taky se v nároďáku potkává hodně hráčů z TOP českých týmů. Z Bolky jsem tu s Karasem a Kološkem, jsou tady kluci z Chodova, Tatranu i Vítkovic. Ale nemyslete si, naše soupeření z ligy jde v reprezentaci úplně stranou.

Třeba po posledním kole s Chodovem hned druhý den začínalo soustředění nároďáku. Jasně, prohodili jsme pár vět o zápase, ale nic přehnaného.

Když začne sraz, všichni vědí, proč na něm jsme. Nikdo neřeší, kdo hraje za který klub. Musíme táhnout za jeden provaz.

Jan Jelínek

Druhý zápas českého národního týmu na mistrovství světa proti domácímu Lotyšsku se hraje v neděli od 17.15 hodin. Přímý přenos vysílá ČT sport.

PRVNÍ DÍL: Blog Made in Bolka: Bouřliváci v Rize

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner