Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Bolce jsem hodně vděčný, říká odcházející David Rytych

 
 

7. června 2018, Redakce

Zůstat, či ještě jednou vyrazit do ciziny? Před těžkým rozhodnutím stál v posledních týdnech David Rytych. Nakonec opouští Mladou Boleslav, zahraniční lákadlo ho uhranulo. “Klubu jsem za hodně vděčný, ty čtyři roky byly skvělé,” loučí se s Bolkou. Po vypršení smlouvy míří do švýcarského klubu Chur Unihockey z nejvyšší soutěže NLA.

I od Boleslavi jste měl nabídku na pokračování. Podle čeho jste si nakonec vybral?

Bylo to hrozně těžké rozhodování - určitě jedno z nejtěžších v kariéře. V Bolce mám za sebou čtyři roky, měl jsem tu fajn spoluhráče, kamarády z města, práci… Ale převážilo, že florbal miluju a chci chytat. V Churu bych měl mít větší prostor.

S jakým pocitem odcházíte?

Jsem Boleslavi a Tomášovi Pacákovi (generálnímu manažerovi) ohromně vděčný. Ten náš čtyřiletý projekt byl velký. Tomáš mi umožnil obrovské možnosti do budoucna díky dokončení všech studií. Našli jsme režim, jak to skloubit. Měl jsem v Boleslavi dobré podmínky a ty školy už mi nikdo nevezme.

Dřív jste střídal kluby po roce, zato v Boleslavi jste se usadil. Sedla vám?

Takhle jsme to s Tomášem měli nastavené. Ani jsem během těch čtyř let nepřemýšlel, že bych někam odcházel. Měl jsem cíl dodělat školu a být uspěšný ve sportu.

Vyšlo oboje.

Dodělal jsem dva bakalářské tituly - ve Finsku i v Česku, a pak pokračoval na Škoda Auto Vysoké škole navazujícím studiem. Chci poděkovat Tomášovi, že mi to umožnil. Díky tomu asi budu mít lepší budoucnost. Je to vklad do dalších let.

Takže když přičteme letošní superligový titul, máte z boleslavských dob dohromady čtyři tituly.

(úsmívá se) Ano. Už mi je nikdo nesebere. Budu hodně vzpomínat na tu boleslavskou partu. Když jsem hrál před tím v zahraničí, takhle skvěle jsme se nebavili. Samozřejmě, v mateřském jazyce to jde lépe, navíc se spoustou kluků z repre, se kterými jsem vyrůstal. Vždycky tu byla dobrá parta a velká legrace.

Jak jste vnímal soupeření s Lukášem Bauerem o místo v bráně?

Já bych neřekl soupeření. Lukáš je skvělý člověk. Kamarád. Samozřejmě, rád bych chytal. Bylo to těžké, Lukáš měl poslední dvě sezony velmi dobré. Absolutně nemůžu říct nic proti němu.

V Churu bude víc prostoru?

Vím, že se blíží mistrovství světa, takže v boleslavské bráně bude hodně Lukáš a já bych seděl na střídačce. V Churu mi přislíbili pozici jedničky. Gólman Curdin Furrer v klubu skončil, protože je to doktor a už by profesi nedokázal skloubit se sportem. Hledali někoho jiného a hodně si cením toho, že jsem dostal nabídku. 

Co o klubu víte?

Po skončení sezony jsem se tam byl na otočku podívat. Než do toho půjdu, chtěl jsem vidět, jak to tam vypadá. Celý den se mi tam věnoval hlavní trenér. Ukazoval mi halu, zázemí. Není mi dvacet, abych udělal nějaké zbrklé rozhodnutí.

Loni se Chur zachraňoval. Jaké budou ambice teď?

Ta minulá sezona nebyla povedená, vím o tom. Ale změnil se trenér, touha uspět je velká. Určitě bude cílem play-off.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner