Technology florbal Mladá Boleslav

Boleslavští hráči podstoupili fyzické testy

 
 

24. června 2016, Redakce

Ve čtvrtek 23. června podstoupili hráči Technology Florbal Mladá Boleslav fyzické testy pod vedením Radka Gwuźdźe, který je od nové sezony zodpovědný za kondiční přípravu A týmu.

"Vycházeli jsme z testů, které se obecně aplikují pro potřeby florbalistů. Na rozdíl od předchozích sezon jsme však vypustili Cooperův test a nahradili ho člunkovým během. Zajímalo nás, jak hráči zvládají zatížení přibližně během 50 vteřin, což se blíží času jednoho střídání v zápase," říká Gwuźdź.

Na podrobnou analýzu výsledků teprve přijde čas, ale už teď Gwuźdź míní: "Žádný viditelný propad jsem u žádného hráče nezaznamenal. Nadále je pro nás důležité zlepšování odrazové síly a zvýšení obratnosti na hřišti. Stěžejní pro nás nejsou jen současné výsledky."

Proto hráči podstoupí další testování v úvodu sezony. "A poté se s hlavním trenérem budeme domlouvat i na třetím termínu testování po Novém roce. Po letní přípravě jsou na tom hráči nejlépe, ale je důležité, abychom na tom byli ještě lépe v lednu a únoru. Výkonnost nesmí klesat," podotýká Gwuźdź, boleslavský hráč a nově i kondiční trenér.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner