Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

David Rytych po čtyřech letech odchází z Mladé Boleslavi

 
 

15. května, Redakce

Po čtyřech letech opouští klub Technology Florbal Mladá Boleslav David Rytych. Jedenatřicetiletému brankáři po mistrovské sezoně 2017/2018 vypršela smlouva, v jejím průběhu nepřijal návrh na prodloužení kontraktu o dva roky a nové působiště si nyní domlouvá v cizině. Po dřívějších angažmá ve Finsku a Švédsku láká Rytycha ještě jednou zkusit prorazit v zahraničí. V jednáních o své budoucnosti je v závěrečné fázi.

David Rytych patří k důležitým postavám novodobých úspěchů mladoboleslavského florbalu. Do klubu přišel v roce 2014, zažil všechna tři boleslavská Superfinále a čtyři finále Poháru České pojišťovny. Na svůj krk pověsil superligové zlato, dvě stříbra a jeden bronz, z pohárových klání má dvě zlata a dvě stříbra.

“David s námi prožil čtyři roky, během nichž jsme si sáhli na několik trofejí. V prvních dvou sezonách byl jedničkou, v dalších dvou letech po příchodu Lukáše Bauera se jeho pozice změnila a Lukáš si vybojoval více prostoru. Vzhledem k Davidově věku a ke konci smlouvy musíme respektovat, že chce zkusit něco jiného. Vnímám, že David byl v Boleslavi oblíbený a zanechal tu výraznou stopu. Osobně mu přeji jen to dobré. Věřím, že zůstaneme v kontaktu, protože cítím, že spolu máme nadstandardní vztah,” říká generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák.


Emoce! S boleslavskými fanoušky vždy David Rytych rád slavil výhry i důležité zákroky.

Mladoboleslavské angažmá vyneslo Davidu Rytychovi kromě titulu z dubnového Superfinále i tituly akademické. Během působení v Mladé Boleslavi dotáhl studium na bakalářské úrovni ve Finsku, dokončil bakalářský titul také na České zemědělské univerzitě v Praze a díky podpoře boleslavského klubu pokračoval navazujícím studiem na Škoda Auto Vysoké škole, kde získal titul Ing. “Projekt David Rytych i z tohoto pohledu považuju za velice úspěšný. V Boleslavi se podařilo dát řád Davidovu životu, který do té doby nebyl úplně urovnaný. Z toho mám dobrý pocit,” podotýká Pacák.

"Bolce a Tomáši Pacákovi jsem za hodně vděčný, ty čtyři roky byly skvělé. Bylo to hrozně těžké rozhodování - určitě jedno z nejtěžších v kariéře. V Bolce jsem měl fajn spoluhráče, kamarády z města, práci… Ale vím, že se blíží mistrovství světa, takže v boleslavské bráně bude hodně Lukáš a já bych seděl na střídačce. Převážilo, že florbal miluju a chci chytat," říká o svých myšlenkách David Rytych.

Sportovní manažer a trenér Jan Pazdera doplňuje: “Boj o pozici jedničky s Lukášem Bauerem zkomplikovalo Davidovi loňské dlouhodobé zranění holeně. Po něm měl těžké vyrovnávat se Lukášovi, který si po dobu obou společných sezon držel vysoký standard své výkonnosti. Přeji Davidovi, aby se mu povedl restart kariéry v zahraničí.”

Video: Moje Bolka s Davidem Rytychem (březen 2017)

Nyní vedení Technology Florbal Mladá Boleslav intenzivně řeší podobu brankářského týmu pro sezonu 2018/2019. Nový gólman by měl být představen v průběhu tohoto týdne.

Rytych tak nyní má otevřenou cestu ke svému pátému zahraničnímu angažmá. Může navázat na působení v SPV Seinäjoki (2009/2010), Josba Joenssu (2010/2011), SSV Helsinky (2011/2012), se kterým dokonce jako první Čech vyhrál Pohár mistrů, a FC Helsingborg (2012/2013). Před svým příchodem do Mladé Boleslavi ještě rok působil v FbŠ Bohemians (2013/2014).

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner