Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Do Mladé Boleslavi přichází brankář Petr Musil

 
 

16. května, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav pohotově reaguje na pohyb ve svém brankářském týmu. Po úterním odchodu Davida Rytycha, jenž vyjednává o své budoucnosti v zahraničí, nyní mistři Tipsport Superligy představují nového maskovaného muže. S Lukášem Bauerem utvoří dvojici Petr Musil, který do Boleslavi přestupuje ze Sokola Pardubice.

Petr Musil v létě oslaví dvacáté narozeniny. Tipsport Superligu postupně poznával v dresu Pardubic už od sezony 2015/2016. V té minulé zasáhl do třetiny zápasů základní části, jež vynesla Sokolu premiérovou účast v play-off, a v něm odchytal vetší část čtvrtfinálové série s Mladou Boleslaví. V předchozím reprezentačním cyklu také patřil do širšího kádru juniorského národního týmu.

“Po odchodu Davida Rytycha jsme hledali mladého, perspektivního brankáře s velkou ochotou na sobě pracovat a Petr Musil je podle našeho názoru ideální volbou,” říká boleslavský sportovní manažer a trenér Jan Pazdera.

“Pro Petra nyní chystáme tříletou smlouvu, a pokud vše bude klapat, jeho perspektiva v Boleslavi by měla být ještě dlouhodobější. Petr nyní přichází jako dvojka za jedničkou Lukášem Bauerem, ale cítíme, že příležitosti, které bude dostávat a zkušenosti, které nasbírá, z něj budou dělat stále lepšího a lepšího brankáře. Věřím, že z toho budeme moci těžit jak my, tak třeba i právě Lukáš, protože konkurenční prostředí v klubu je pro rozvoj důležité,” podotýká generální manažer Tomáš Pacák.

"Zájem Boleslavi mě překvapil a potěšil zároveň. Těším se na nový klub, na tréninky i na spolupráci s Lukášem Bauerem. Věřím, že vytvoříme silnou dvojici," říká Petr Musil, první oznámená posila Mladé Boleslavi po zisku superligového titulu. (rozhovor s Petrem Musilem najdete  tady). 

Angažování Musila vhodně zapadá i do širší mozaiky rozložení brankářských sil v boleslavském klubu. “Lukáš Bauer je ročník 1991, Petr Musil je ročník 1998 a v klubu máme velmi šikovné gólmany dorosteneckého věku, kteří by měli růst a výhledově aspirovat na místo v superligovém týmu. Angažováním Petra jsme vyplnili věkový prostor mezi Lukášem a těmito kluky,” vysvětluje Pacák.

Musil tento týden dokončuje maturitu na střední škole, ve studiu bude pokračovat na ČVUT v Praze. “Nyní řešíme, jestli bude efektivnější, aby Petr bydlel v Praze, nebo v Mladé Boleslavi. Obě varianty jsou možné,” prozrazuje Pacák.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner