Technology florbal Mladá Boleslav

Dorost s jednou výhrou, mlži opět zaspali úvod, přípravka doma

 
 

4. listopadu 2015, Aleš Tůma

První listopadový den si přípravka užila svou první zápasovou akci v nové mladoboleslavské sportovní hale, dorost zase musel strpět porážku od Tatranu, kterou si následně vykompenzoval vysokou výhrou nad Benešovem. Mladší žáci v poslední říjnovou sobotu tradičně škobrtnuli v úvodním turnajovém utkání.

Dorostenci svou nepříliš pozitivní zápasovou bilanci vylepšili jen zčásti. V pražských Čakovicích stanuli proti silnému střešovickému Tatranu a nepochodili dobře(2:6). Proti poslednímu a zatím nebodujícímu Benešovu si pak mohli spravit střeleckou chuť (12:6). V tabulce dorostencům zatím náleží sedmá pozice.

V sobotu se mladší žáci pokoušeli v hale TJ Ruzyně o postup do nejvyššího koše své prolínací soutěže. Zatím marně. V cestě vzhůru zabránila svěřencům Radima Křenka jejich tradiční bolístka, totiž vyhrát úvodní zápas turnaje. Tentokrát v něm nestačili těsně 4:5 na Sokol Rudná. Ve zbylých dvou zápasech si pak už poradili s pražskými Vosami 5:4 a Sokolem Královské Vinohrady 7:4, což jim stačilo na třetí místo. Třeba už příště včas kluci zaženou ospalé myšlenky a pořádnou rozcvičkou a předzápasovým naladěním vstoupí do turnaje správně nažhaveni na vítěznou vlnu.

Mladší žáky B přivítala v neděli nafukovačka v Kobylisích. Tým znovu doplněný o vybrané elévy si ve skupině bez problémů poradil s Olympem Praha (7:0) a Dobřichovicemi (21:0). V turnajovém finále pak možná trochu nečekané drama se Sokolem Kobylisy B (4:3). I tak se tentokrát mohli kluci spolu s trenérským záskokem Davidem Rytychem zaradovat z turnajové výhry a postupu o stupínek výše.

Úvodní listopadový klubový program čítal také jednu domácí mládežnickou akci. Poprvé v prostředí nové sportovní haly si soutěžní turnaj zahrála naše přípravka. Šanci na zápasovou prověrku dostal širší přípravkový kádr trenérů Tůmy a Hajného. Na pražské Wizards to nestačilo (5:7), ani na Benešov (7:8), až s Kladnem se kluci na závěr turnaje vítězně zaradovali (14:6). V hale probíhaly dokonce dva přípravkové turnaje souběžně, ten druhý za pořadatelství Florbalové akademie MB. Svou soutěžní premiéru v dresu přípravky absolvoval šestiletý Matěj Bouška, syn Pavla Boušky, který nedávno florbalovou scénu (alespoň tu vrcholovou) opustil. Mates v utkání s Kladnem do florbalových statistik zaznamenal své dva první gólové zásahy (viz. foto výše, jak Matěj obíhá kladenskou zeď). Gratulujeme.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner