Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Elmarco vyzbrojilo boleslavské hráče zimními bundami

 
 

6. prosince 2016, Redakce

Hráče Technology Florbal Mladá Boleslav v zimních měsících zahřejí bundy Elmarco vytvořené unikátní technologií Nanospider™. Boleslavští hráči pomohou s testováním nové membrány v reálné zátěži a svými poznatky přispějí ke zdokonalení jejích vlastností.

Společnost Elmarco je díky své technologii Nanospider™ uznávaným světovým lídrem mezi dodavateli strojů na výrobu nanovláken a boleslavskému týmu dodala sportovní bundy přesně na míru.

"Při hledání ideálního partnerství pro nás byl boleslavský tým jasnou volbou, protože dlouhodobě patří ke špičce ve svém oboru a podává stabilní výkony. Kromě toho se věnuje sportu, který je relativně mladý, v čemž vidíme jistou podobnost s naší mladou disciplínou - výrobou nanovláken," říká Miloslav Masopust, generální ředitel společnosti Elmarco.

O unikátní použité technologii

Technologie Nanospider™ používá unikátní zvlákňovací elektrodu, která poskytuje velký výkon, vysokou kvalitu nanovláken a jednoduchost údržby, což představuje hlavní výhody pro průmyslové nasazení.

Technologie Nanospider™ má původ na Technické univerzitě Liberec a během posledních deseti let se osvědčila v mnoha oblastech od vzdušné filtrace až po medicínu.

Díky svým přednostem nachází uplatnění i v náročných aplikacích, jako jsou membrány pro outdoorové oblečení. Nanovlákna s průměrem kolem sta nanometrů poskytují vynikající prodyšnost, kterou ocení právě nejen sportovci.

Ke vzniku spolupráce Technology Florbal Mladá Boleslav a společnosti Elmarco výrazně přispěl Ivan Ponomarev, někdejší mladoboleslavský brankář a nynější vedoucí vývojového oddělení společnosti Elmarco.

Ponomarev v Boleslavi působil v sezoně 2011/2012. Coby kmenový hráč FBC Česká Lípa nyní hostuje v FbŠ Bohemians a mimochodem - těsně před Vánoci v úterý 20. prosince bude boleslavským soupeřem, protože tým Technology v Tipsport Superlize narazí právě na Bohemians.

"Těším se na zápas a také na to, že se kluků z Bolky budu moct osobně zeptat, jak se jim nové bundy líbí," vzkazuje Ponomarev.

Foto: Jan Hetver.


Fotogalerie

 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner