Technology florbal Mladá Boleslav

Gól mi pomohl. Hrálo se mi líp, chválil si kapitán Novotný

 
 

24. listopadu 2015, Redakce

Petr Novotný už zase střílí góly! Boleslavský kapitán se v pondělí v Pardubicích trefil poprvé od návratu po půlroční pauze, pak ještě nahrál na rozdílovou branku a po výhře 5:4 měl radost: "Gól mi pomohl. Přispěl jsem týmu, takže se mi hrálo líp."

Nebyla to trefa, která bude trhat rekordy v počtu zhlédnutí. Spíš šmudla. Míček jen tak tak doskákal za brankovou čáru. Ale pro Novotného to byl důležitý moment. "Už jsem si myslel, že to tam zase nespadne a že to brankář na poslední chvíli vyndá z brány," popisoval. Po návratu hrál čtvrtý zápas.

O radost nepřišel, stejně jako ke konci, kdy při standardce narýsoval přihrávku na Tadeáše Chrousta. To byla nakonec rozdílová akce, Boleslav vyhrála televizní zápas 5:4. Těsněji, než se čekalo.

"Neproměňovali jsme jednu šanci za druhou. Pardubice byly celou dobu v zápase, stačilo jim dát jeden dva góly a furt žily,“ vnímal Novotný. „Ale nedělal bych z toho žádnou tragédii. Kdybychom ty šance proměnili, tak asi z Pardubic odjedeme úplně spokojení.“

Vlastně ještě jedna drobná kaňka by se našla. Hřiště zúžené na rozměr 38x18 metrů moc ke kvalitě hry neprospělo. „K tomu můžu říct jen to, že na takových rozměrech to trochu přestává být florbal a bylo to vidět. Řekl bych, že náš sport tím byl dost poznamenaný. Chápu, že to bylo částečně kvůli televizi a namontované tribuně, ale pokud jsou stanovené rozměry pro hřiště, měly by se dodržovat,“ řekl otevřeně Novotný.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner