Technology florbal Mladá Boleslav

Gruber před akademickým MS: Těším se, že zase budu reprezentovat

 
 

17. července 2016, Redakce

Jsou to tři roky, co Jakubu Gruberovi utekl bronz na šampionátu juniorů. Nováček v týmu Technology Florbal Mladá Boleslav teď může zaútočit na medaili znovu. Chystá se na akademické mistrovství světa do Porta. „Těší mě, že zase budu reprezentovat,“ říká před odletem do Portugalska.

Povězte, jakou důležitost přikládáte akademickému mistrovství světa?

Velkou, je to pro mě jeden z vrcholů tohoto roku. Hrozně moc se těším. Jednak budu zase po nějaké době reprezentovat Česko. A zároveň mohu být členem kolektivu, který mi přijde velice kvalitní a dobrý.

Bude těžké vyždímat ze sebe top výkony zrovna v červenci?

Určitě ano, ale termín mistrovství je už zkrátka takový. Všichni hráči jsou v plné přípravě na sezonu a s hokejkami pracují maximálně dvakrát v týdnu. Tím pádem je skutečně těžké ukázat své maximum. Naopak z pohledu kondice to problém nebude. Hraje se za Českou republiku, a tak se se vším musíme vypořádat, pořádně zabrat a uspět. Podobně budou mít všechny týmy.

Jaká bude jejich úroveň?

Minimálně od Švédska, Finska a Švýcarska ji očekávám vysokou. A uvidíme, co předvede reprezentace Slovenska.

Zápasy půjdou v rychlém sledu. Co bude klíčové pro úspěch? Chytit se hned od začátku?

To nevím, ale dle systému, kdy první dva týmy z naší skupiny (Švédsko, Švýcarsko, Finsko, Česko – pozn. Red.) postupují rovnou do semifinále, by bylo ideální být právě do druhého místa. Tím pádem bychom nemuseli hrát v sobotu dva zápasy. Když se umístíme ve skupině na třetím nebo čtvrtém místě, určitě nebude nic ztracené, ale ten jeden zápas navíc v sobotu ráno nám může ubrat síly, které by nám mohly chybět večer.

Akademické mistrovství světa 2016 (Portugalsko)

Hraje se od 19. do 24. července v Portu.

České zápasy v základní skupině
středa 20.7., 14.00, Česko - Švýcarsko
čtvrtek 21.7., 18.00 Česko - Finsko
pátek 22.7., 14.00 Česko - Švédsko

Na co trenéři Cepek a Skružný kladli důraz na soustředění před šampionátem?

Hlavně na to, abychom hráli aktivně po celém hřišti a vyvarovali se zbytečných chyb. Hlavní bylo sžít se s hokejkou na parketách, na kterých s největší pravděpodobností budeme hrát i v Portu, a zároveň vytvořit fungující tým.

Těšíte se do Porta?

Určitě! V Portugalsku jsem ještě nebyl a taky jsem zvědavý, jaká tam bude atmosféra poté, co Portugalci vyhráli fotbalové Euro.

Nebude to v létě svádět spíš k objevování Portugalska?

Svádět by to mohlo, ale na prohlídku města máme celé pondělí. Jakmile začne turnaj, budeme rádi za každou chvilku na odpočinek. Ani nechci myslet na to, kolik bude stupňů v hale, kde se bude hrát.

Na akademické mistrovství světa jedete už jako hráč Mladé Boleslavi. Jaké byly první dva měsíce v novém klubu?

Hodně lidí se mě na to ptá. V Boleslavi jsem maximálně spokojený. Kluci mě mezi sebe přijali, způsob letní přípravy se mi zamlouvá, moje očekávání se naplnila. Navíc jsem si mohl vyzkoušet pozici hlavního trenéra u kategorie B12 na Prague Games, což mi dalo hodně zkušeností.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner