Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Jelínek a Rytych pomohli k postupu na mistrovství světa

 
 

5. února 2016, Redakce

Měla to být jen formalita - a skutečně byla. Čeští florbalisté si v kvalifikaci s předstihem zajistili očekávaný postup na mistrovství světa. Definitivu jim dala páteční výhra 13:0 nad Itálií, na které se podíleli oba boleslavští reprezentanti Jan Jelínek a David Rytych.

David Rytych se vrátil do branky národního týmu po dvouzápasové pauze. Nulu vychytal v úvodním utkání proti Lichtenštejnsku (35:0) a při duelech proti Srbsku (21:0) a Norsku (5:3) kryl záda Janu Binderovi. Proti Itálii (13:0) ho vystřídal v polovině utkání a podílel se na třetí české nule v turnaji, přičemž předvedl několik těžkých zákroků.

Jan Jelínek stejně jako ve čtvrtek proti Norsku nastoupil v prvním obranném páru s Michalem Podhráským a na třináctigólovém vítězství nad Itálií se podílel dvěma nahrávkami.

Češi už mají jistý postup na světový šampionát, který se bude konat v prosinci v lotyšské Rize. Nic na tom nemohou změnit ani zbývající zápasy - tým kouče Radima Cepka zakončí kvalifikaci v sobotu v 17 hodin proti domácím Slovincům.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner