Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Juniorský bronz! Bína a Zakonov mají medaili z mistrovství světa

 
 

7. května 2017, Redakce

Obránce Filip Zakonov a útočník Jakub Bína z Technology Florbal Mladá Boleslav slaví s českou reprezentací bronz na mistrovství světa juniorů ve švédském Växjö. Češi v zápase o třetí místo porazili Švýcarsko 8:5.

Dvouletý juniorský cyklus, jehož základem byli nejtalentovanější hráči ročníků 1998 a 1999, dostal bronzovou tečku. Už v létě 2015 se český juniorský tým začal formovat, postupně vybrušoval svou podobu až v tu finální, která teď slaví světový bronz. Po celé období byli součástí reprezentačního týmu Zakonov s Bínou.

Češi na šampionátu ve Švédsku navázali na předchůdce, kteří o dva roky dříve rovněž získali bronz. Celkově Češi v juniorské kategorii slaví čtvrtou medaili (bronz 2003, stříbro 2007, bronz 2015, bronz 2017).

Nynější nadějný výběr si odvážně kladl nejvyšší ambice, věřil si na průlomové zlato. Cíl vyhrát všechny zápasy na šampionátu naboural jen v semifinále, v němž Češi po čelili domácímu Švédsku, jemuž po kvalitním výkonu podlehli 4:9.

Jinak Češi jen vyhrávali - v základní skupině 11:5 nad Lotyšskem, 18:5 nad Polskem a 6:5 nad Švýcarskem, které ještě přesvědčivěji zdolali i v závěrečném zápase o bronz 8:5.

Bína a Zakonov tak výborně zakončili dlouhou sezonu 2016/2017, v níž coby teenageři dostávali příležitost v Tipsport Superlize, s Technology Florbal Mladá Boleslav vyhráli Pohár České pojišťovny, pronikli do Superfinále, a s juniorskou reprezentací dosáhli na světový bronz. 


Fotogalerie

 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner