Technology florbal Mladá Boleslav

Kapitán Novotný je zpět: Nevěděl jsem, co od sebe čekat

 
 

13. listopadu 2015, Redakce

Číslo 9 je zpátky! Lídr Technology Florbal Mladá Boleslav Petr Novotný se vrátil na hřiště po 209 dnech. S kapitánskou páskou na paži, proti stejnému soupeřl a stejným výsledkem - 6:7 po nájezdech. “Nevěděl jsem, co mám od sebe čekat. Soustředil jsem se, abych podal zodpovědný výkon,” říkal v útrobách střešovické haly po čtvrtečním pohárovém zápase.

Pro Novotného šlo o další předlouhé odloučení od zápasů. Už v minulé sezoně ho koleno připravilo o 11 kol. Nynější pauza s tím výrazně souvisela. “Loni jsem byl na operaci a kolenu jsem pak nedopřál moc regenerace. Po sezoně jsem mu chtěl dát půl roku volno, abych věděl, jestli to ještě půjde,” vysvětloval.

Přes léto a na podzim postupně zvyšoval zátěž. Nechtěl nic zbytečně uspěchat, byť už mu florbal chyběl. “Nějakou dobu se dá trénovat individuálně, ale takhle dlouho to už člověka moc nebaví,” těšil se zpátky mezi spoluhráče.

Dočkal se po listopadové reprezentační přestávce. Mladá Boleslav hrála v rámci osmifinálové skupiny Poháru České pojišťovny ve Střešovicích, čili shodou okolností proti stejnému soupeři, s nímž měl Novotný poslední zápasovou zkušenost. Z dubna. Z O2 areny. Ze Superfinále.

Zpátky na hřiště se těšil tak moc, že v šatně před zápasem nechal kapitánskou pásku. “A bylo toho víc,” rozesmál se. “Zapomněl jsem i pití.”

Ale k tomu nejdůležitějšímu: jak to šlapalo na hřišti? “Ta pauza se na mně určitě podepsala,” cítil. “Chtěl jsem otestovat, co mi noha dovolí. Jsou pohyby, do kterých se už moc nepouštím, protože koleno možná trochu podvědomě šetřím. Druhá věc je, že na hřišti musím koukat, abych se třeba stihl vrátit. Nepouštím se do situací, na které jsem byl dřív zvyklý. Budu rád za každý zápas, který dohraju do konce a druhý den ráno vstanu z postele.”

V prvním utkání po pauze se na pár střídání sešel ve formaci i s Jakubem Bínou, o 16 let mladším spoluhráčem. “Natyho bolala noha, tak tam ve třetí třetině musel skočit Bínič. Myslím, že to zvládl velice slušně,” chválil juniora na křídle.

Stejně ocenil i vylepšený výkon po nevýrazné první třetině. “O pauze jsme si řekli, co bylo špatně, otočili jsme to z 1:4 na 5:4, ale pak přišlo trochu uspokojení. Zdálo se mi, že ve třetí třetině už to bylo o jedné brance,” ohlížel se za průběhem zápasu, který dospěl až k nájezdům a střešovické výhře 7:6.

Už v neděli Mladá Boleslav míří za Tipsport Superligou do Vítkovic, na sváteční úterý pak hraje doma v Městské sportovní hale proti Brnu. “V ideálním případě bych chtěl zvládnout oba zápasy,” naplánoval si Novotný. Florbalová chuť ho neopustila.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner