Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Kapitán na tiskové konferenci: Mám hroznou chuť vyhrát

 
 

15. dubna 2015, Redakce

Když během úterní oficiální tiskové konference hovořil Filip Šuman, možná probleskly dávné vzpomínky i boleslavskému kapitánovi Petrovi Novotnému. Prezident České florbalové unie totiž s nadšením v hlase pravil: “Bude krásné vidět v Superfinále patnáctinásobné mistry proti týmu, který začínal v páté lize.” Právě Novotný je jedním z těch, kdo zažil boleslavskou cestu z bodu nula až do Superfinále.

“Bude to vrchol kariéry,” přiznal kapitán Technology Florbal Mladá Boleslav uprostřed hloučku novinářů. “Prohraných semifinálových sérii bylo tolik, že jsme nesmírně šťastní z postupu. Víme, že ta cesta byla těžká, ale že jsme ji museli zvládnout. V sobotu to pro nás bude nadstavba. Mám hroznou chuť vyhrát.”

Uvědomovali jste si v průběhu sezony roli favoritů?

Myslím, že jsme si trochu vytvářeli tlak sami na sebe už během přípravy. Měli jsme výborné výsledky a čekali jsme, že tou sezonou proplujeme samo, což se vůbec nepotvrdilo. To, že jsme vyhráli základní část, bylo spíš dílem dobrého závěru. Jsem rád, že jsme v sezoně zvládli také finále Poháru České pojišťovny, ale až teď jsme v tom velkém Superfinále. Doufám, že odejdeme se vztyčenou hlavou.

Co s boleslavským týmem udělá atmosféra zaplněné O2 areny?

To vůbec netuším. Je to věc, které se trochu obávám. Když budeme v prvních pěti minutách víc řešit diváky na tribunách než hru, může nás to stát celé utkání. Připravujeme si na to, že to bude zápas, který jsme v životě nehráli, ale naplánovat to nejde.

Čím to, že v letošní sezoně byla síla Mladé Boleslavi tak velká?

Všechny věci souvisí se vším. Ve fungování celého klubu jsme šli hrozně moc dopředu. Před sezonou přišli kvalitní hráči jako Honza Jelínek, Petr Kološ nebo David Rytych a ukázalo, že všichni tři jsou pro nás obrovskými posilami. Navíc pro nás všechny ostatní, kteří jsme v Boleslavi delší dobu, byla ta sezona velkým krokem dopředu. Ten vývoj je dlouhý, prohráli jsme spoustu semifinále, ze všech sérií jsme se snažili poučit a bylo to vidět.

A také jste měli v sezoně jasně určený cíl.

Myslím, že tahle vlastnost je důležitá pro každou sérii - i pro čtvrtfinále nebo semifinále. Když tam jde tým vyhrát a nejde si to jenom zahrát, je to hrozný psychický rozdíl. Kolikrát jsme zažili, že jsme postoupili ze čtvrtfinále a najednou jsme cítili, že semifinále pro nás bude těžké a může to být jenom bonus. Proto jsme to nikdy v minulosti nezvládli. Naopak letos jsme věděli, že vyhrát semifinále je naše povinnost a zvládli jsme to. Superfinále sice není povinnost, protože vývoj jednoho zápasu nejde předvídat, ale je to to, čím budeme měřit sezonu - jestli byla úspěšná, nebo trochu míň.

Jak si vyčistíte hlavu před Superfinále?

Teď ji můžeme čistit jak chceme, ale pak přijdeme na palubovku a stejně myslím, že to na každého dolehne. Diváci dělají své, každý tam bude mít celou svou rodinu a zapůsobí to. Doufám, že do prvního vhazování se srovnáme. Ale zrovna tak si myslím, že i Tatran tohle může potkat. Sice mají hráče, kteří už Superfinále hráli, ale tohle se úplně natrénovat nedá.

Promluvíte k týmu i vy jako kapitán?

Budu se snažit všechny uklidnit. I sám sebe. Když řeknu, že si jdeme zápis užít, zní to sice jako klišé, ale čím víc k tomu přistoupíme tak, že chceme za každou cenu hrát s balonkem a budeme si chodit pro přihrávky, tak to bude klíč k úspěchu. Jakmile budeme zakřiknutí, budeme se schovávat za hru a nebudeme chtít rozhodnout my, tak prohrajeme.

Foto uvnitř článku: flickr.com/ceskaflorbalovaunie

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner