Technology florbal Mladá Boleslav

Koráb vytáhl výstroj ze sklepa: Boleslav nešlo odmítnout

 
 

6. srpna 2015, Redakce

Už před dvěma lety, po svém prvním boleslavském angažmá, si dal roční pauzu. Stejně tak brankář Jakub Koráb odložil výstroj i na jaře. Chtěl končit, ale plány mu příjemně zkřížil boleslavský návrh na návrat. “Rozbušilo se mi srdce,” vypráví staronová letní tvář klubu.

Koráb je králem boleslavského brankoviště. Bez nadsázky. V minulosti za klub odchytal osm sezon, v součtu jeho čísla narostla do závratných výšin - 9 238 minut a 158 zápasů v extraligové bráně za Boleslav (osobní statistiky zde). Třikrát si sáhl na bronz.

“Považuju se za Boleslaváka. Předpokládám, že výsledky týmu budu sledovat do konce života,” svěřuje se. “I teď, když jsem tu poslední dva roky nebyl, jsem klukům přál úspěch.”

Najednou se o něj zase bude moct aktivně přičinit. Koráb je zpět, byť už nic takového nečekal. “Říkal jsem si, že sezona v Bohemce bude povedenou tečkou,” kalkuloval.

Ano, nabízela se taková úvaha. Bohemians prožili nadstanardní sezonu, v základní části skončili čtvrtí, ve čtvrtfinále dali dost zabrat i Brnu, shodou okolností pozdějšímu soupeři Mladé Boleslavi. “Odehráli jsme spoustu pěkných zápasů, v klubu je hodně symaptických lidí,” nelituje pražské štace.

Po ní schoval výstroj do sklepa a dlouho nic nenasvědčovalo, že ji bude potřebovat. Až v červnu zazvonil telefon. “Volal generální manažer Tomáš Pacák a říkal, že má problém, který potřebuje vyřešit,” vypráví.

“Deset hráčů by mohlo být v reprezentaci”

Mladé Boleslavi totiž neplánovaně vypadl z kádru Jakub Výtisk. “Když jsem uslyšel tu nabídku, rozbušilo se mi srdce a rozechvěl se mi hlas,” přiznává. “Vzal jsem si pár dnů na rozmyšlenou, protože je to závazek na celou sezonu a přece jen už nejsem student. Ale nešlo odmítnout.”

A tak Kuba nahrazuje Kubu. “Plánoval jsem, že skončím, ale místo toho mám před sebou sezonu, která by výsledkově měla být nejlepší, jakou zažiju. Mladá Boleslav pomýšlí na titul, takže očekávám, že budeme v O2 areně,” přeje si.


Zpátky do minulosti. Jakub Koráb při Poháru mistrů 2011 v Mladé Boleslavi.

Najednou je plný čerstvé florbalové energie. “Je tu deset hráčů, kteří by klidně mohli hrát v reprezentaci, klub jako takový se hodně posunul. Tomáš Pacák odvádí skvělou práci,” všímá si.

Přísná měřítka má i k sobě a připouští: “Zatím nejsem tam, kde bych chtěl být. Potřebuju se do toho zpátky dostat. Věřím, že na Czech Open už budu jistější.”

“K Rypimu se hledala spíš dvojka”

Kde jinde by to mělo jít než v týmu, kde strávil osm roků. “Jsou tu lidé, které mám rád. Bango, Jirka Bouška, Paci…,” vyjmenovává.

A také “svět brankářů” v Boleslavi pro něj nebude nový. S Davidem Rytychem se zná vlastně odmala z pražského Future. “Ta naše společná historie sahá až ke starším žákům. Rypi je o rok mladší než já, takže jsme se různě potkávali na trénincích a turnajích,” vybavuje si.

Teď z nich budou zkušení parťáci. “O Rypim každý ví, na jaké je úrovni. Spoustu roků je to reprezentační brankář a nemůžu se s ním srovnávat. Mám zájem něco odchytat, ale rozhodně to není tak, že budu v nějaké situaci zklamaný. V Boleslavi se k Rypimu hledala spíš dvojka. Budu se snažit mu to psychicky ulehčovat,” plánuje.

“Soustředění? Komfort k nezaplacení”

S Boleslaví už Koráb na konci července absolvoval první herní soustředění, teď o nejbližším víkendu ho čeká druhé.

“Hráči mají zajištěný veškerý komfort - stravu, ubytování, masérku… Je to výborně nastavené, hráč se může soustředit opravdu pouze na samotný výkon. Takový servis nám může závidět každý klub v republice. Je to k nezplacení,” rozplývá se Koráb.

Jeho druhá boleslavská éra začíná…

Jsme také na Instagramu! Sledujte nás. www.instagram.com/florbalmb

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner