Technology florbal Mladá Boleslav

Král Curney! Nový rekordman české ligy v počtu bodů

 
 

13. prosince 2017, Redakce

Útočník Technology Florbal Mladá Boleslav Jiří Curney je novým králem českého florbalu. Ve středeční dohrávce 14. kola na hřišti Bohemians (8:5) nasbíral tři body, v kariéře v základní části nejvyšší soutěže má dohromady 513 bodů a překonal tak dosavadního lídra historického bodování a svého bývalého spoluhráče Petra Skácela (511 bodů).

"Jsem šťastný, že se mi to povedlo. Na rekordu mají velký podíl moji spoluhráči, za což jim děkuju a věřím, že to číslo společně ještě posuneme o dost dál," řekl osmadvacetiletý Curney. 

V nejvyšší soutěži nastupuje dvanáctou sezonu. Začínal v rodném Třinci, působil také v Ostravě a krátce v pražském Chodově. Nejvíc zápasů odehrál a nejvíc bodů nasbíral v barvách Mladé Boleslavi, kam přestoupil před sezonou 2013/2014. V posledních třech ročnících byl vždy zvolen nejužitečnějším hráčem české ligy. 

Před rokem se Curney stal historicky nejlepším střelcem české nejvyšší soutěže, teď povýšil na první místo i v celkové produktivitě. Potřeboval na to 247 zápasů, o 28 méně než odehrál v lize dosavadní rekordman Petr Skácel.

S ním Curney nastupoval přes tři sezony v Ostravě: "On byl výjimečný. Přirovnal bych ho k Petrovi Novotnému od nás z Boleslavi. Měl skvělý cit pro přihrávku. Když jsem s ním hrál, jedno dvě střídání se nic nedělo a v tom třetím jsem najednou dostal na čepel míček a dával jsem gól do prázdné brány. Finální fázi měl dokonalou." Skácelova kariéra v nynějších 33 letech pokračuje v prvoligovém Havířově. 

To Curneyho čekají velké výzvy v Mladé Boleslavi. S týmem třikrát vyhrál Pohár České pojišťovny, v této sezoně by chtěl přidat čtvrtou pohárovou trofej a především poprvé ovládnout Tipsport Superligu: "Nemůžeme mít jiný cíl a děláme pro to všechno. Letos jsme zase silnější a lepší."

Slavnostní ceremoniál ke Curneyho rekordu proběhne před utkáním Mladá Boleslav - Pardubice, které se hraje v pátek 15. prosince od 19 hodin v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi. 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner