Technology florbal Mladá Boleslav

Křenek: Tatranu jsme byli rovnocenní, ne-li lepší

 
 

15. listopadu 2014, Redakce

I po prohře mohou převládat pozitiva. To je případ sobotního šlágru mezi Tatranem a Mladou Boleslaví. Alespoň očima Radima Křenka. "Ztroskotali jsme v koncovce, ale jinak myslím, že ve hře jsme Tatranu byli minimálně rovnocenní, ne-li lepší. Šancí jsme měli opravdu hodně," hodnotil boleslavský obránce prohru 1:3.

Souhlasíte, že bylo klíčové, kdo dá první góly?

Určitě. Když Tatran v téhle hale dá první gól nebo dva, blbě se to dohání. Střešovice dobře brání, navíc je tu úzké hřiště, ještě užší oproti minulé sezoně, takže prostoru na zakončení zbývá minimum. Navíc musím říct, že Tomáš Kafka v brance předvedl dost slušný výkon.

První dvě branky Tatran vstřelil z brejků. V čem byly tak smrtící?

Oni je hrají jednoduše, na dvě přihrávky. Vůbec se s tím nemažou, nepředržují balonek, prostě jdou jednoduše do brány a hlavně rychle. Navíc mají hráče, kteří to umí šikovně zakončit.

Po vzájemném zápase mají Střešovice sedmibodový odstup. Jak ho smazat?

Už to bude těžké dohánět, ale základní část je dlouhá a každý tým v ní má nějaké slabší období. To už jsme si vyzkoušeli v minulé sezoně. Také jsme na Tatran zpočátku ztráceli hodně bodů, ale nakonec jsme skončili druzí jen vinou horších vzájemných zápasů. Nic nevzdáváme. Myslím, že základní část ještě klidně můžeme vyhrát...

... a také oplatit Tatranu prohru už ve čtvrtečním rozhodujícím utkání o postup od semifinále Poháru České pojišťovny.

Ve čtvrtek se nám bude hrát lépe, protože u nás je širší hřiště a do karet nám bude hrát i povrch. Musíme se poučit z chyb, které jsme udělali. Pokud zvládneme dobře ubránit jejich brejky a nepouštět je do nich vlastními chybami, dokážeme to.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner