Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Kroupa a Baudisch dohrají sezonu v Královských Vinohradech

 
 

28. října 2015, Redakce

Kádr Technology Florbal Mladá Boleslav se zúžil o dva hráče. Tým opouštějí obránce Daniel Kroupa a útočník Jan Baudisch, kteří budou sbírat cenné superligové zkušenosti v dresu Sokola Královské Vinohrady.

Oba 21letí hráči působili v Mladé Boleslavi od sezony 2011/2012, byli tahouny juniorského týmu v G2 lize a patřili do širšího kádru dospělého týmu, za který nakoukli do nejvyšší soutěže a zažili dva triumfy v Poháru České pojišťovny. Minulou sezonu měli vyřízené střídavé starty v prvoligové České Lípě, nyní budou rozvíjet svůj talent v Tipsport Superlize.

"Od konce minulé sezony jsme řešili, aby kluci měli kvalitní herní vytížení, protože u nás je konkurence veliká a oni se ve svém věku potřebují posouvat a získávat herní praxi. Jsem rád, že jsme pro kluky zajistili angažmá v lidsky kvalitním a sportovně stimulujícím prostředí," řekl generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák. "S kluky se neloučíme, zůstáváme v kontaktu a budeme je sledovat. Přejeme oběma, aby se jim ve Vinohradech dařilo a udělali co největší kus práce."

Kroupa a Baudisch už v dresu Královských Vinohrad nastoupili ve víkendovém kole a přispěli k překvapivému vítězství 6:3 nad Vítkovicemi.

Boleslav? Poznali jsme, jaké to je být v jednom z nejlepších českých klubů

Společně před čtyřmi lety přišli do Mladé Boleslavi, společně teď míří Daniel Kroupa a Jan Baudisch za dalším angažmá na Vinohrady.

Předně, co vám dalo dosavadní působení v Boleslavi?

Daniel Kroupa: Možnost trénování v silném českém klubu s téměř profesionálními podmínkami. Trénoval jsem s několika reprezentanty a navázal spoustu přátelství.

Jan Baudisch: Poznal jsem, jaké to je být v jednom z nejlepších klubů v Česku. Podmínky pro hráče jsou v Boleslavi výborné a to samé platí o partě. Poznal jsem hodně nových přátel, za což jsem rád. Trénovat s hráči, kteří pravidelně hrají za reprezentaci, pro mě bylo motivující.

Teď odcházíte do konce sezony na Vinohrady. Těšíte se, že budete mít prostor poznávat Tipsport Superligu?

Daniel Kroupa: Těším se. V SKV bychom mohli hrát vždy celý zápas, zatímco v Boleslavi je obrovská konkurence, přes kterou se těžko prosazuje.

Jan Baudisch: Rozhodně se těším, jelikož na Vinohradech budu mít víc šancí zahrát si ligu. V Boleslavi pro mě bylo hodně obtížné dostat se do sestavy.

Jaké jsou vaše první vinohradské dojmy?

Daniel Kroupa: Ve Vinohradech je skvělá parta kluků. Myslím, že zapadnout do kolektivu by neměl být problém. Pár kluků už známe z dřívějška.

Jan Baudisch: Určitě mám dobré dojmy. Na Vinohradech je super parta lidí. Nemělo by být těžké zapadnout do kolektivu.

Hned při prvním startu jste porazili Vítkovice. Jak jste se cítili ve žlutém?

Daniel Kroupa: Povedla se nám první třetina, po ní už jsme spíš bránili. Osobně jsem byl nervózní, hlavně v první třetině. Pak už se to trochu zlepšilo, ale určitě dokážu zahrát líp.

Jan Baudisch: Porazit Vítkovice byla paráda. Byl jsem rád, že jsem mohl nastoupit a pomoct klukům. V zápase se nám povedla první třetina, během které jsme se dostali do vedení 4:1. Do druhé třetiny se nám nepovedlo přenést výkon a jen jsme bránili. Třetí třetina byla z naší strany lepší než druhá, ale Vítkovice nás neustále tlačily a neměli jsme klid na hokejkách. Ale výsledek jsme udrželi a vyhráli, což je hlavní. Můj výkon byl hlavně v prvních střídáních nervózní, ale postupně se to zlepšovalo. Příště předvedu víc.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner