Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Krzyžanek po vítězném návratu do Ostravy: Měli jsme pokoru

 
 

19. října 2015, Redakce

U tribuny se tradičně zdravil s domácími diváky, cestou do kabiny Petr Krzyžanek míjel "sám sebe" alias dveře polepené portrétem ze zápasu. Ty časy, kdy hrál za FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, už jsou však pryč. V neděli přijel do ČPP Arény poprvé od letního přestupu jako soupeř. S Mladou Boleslaví. "Byl jsem docela nervózní," líčil po jednoznačné výhře 12:4.

Hodně lidí si s vámi před zápasem podávalo ruce. Dolehl na vás návrat?

S pár diváky jsem se pozdravil, to je pravda. Mám s nimi dobrý vztah, většinou jsou to rodiče nebo známí bývalých spoluhráčů. Ale ve hře to na mě nedoléhalo.

Ani při samotné cestě do Ostravy?

Spíš jsem vnímal, že přijedeme docela pozdě. Ale i to mi vlastně docela pomohlo. Kdybych měl čas přemýšlet, asi by mi to nepřidalo. Vlastně hned jsme šli na rozcvičku a do zápasu. Nebyl čas myslet na to, že jsem tu šest let hrál.

K zápasu: překvapil vás jednoznačný vývoj?

Jeli jsme do Ostravy s pokorou, protože jsme si uvědomovali, jak tu Boleslav dopadla v minulé sezoně. I dřív ty zápasy většinou byly vyrovnané. První třetina se nám hodně povedla, to bylo důležité. Udrželi jsme koncentraci 55 minut, akorát v těch pěti posledních jsme trochu polevili. Pokazili jsme si tím výsledek.

Nečekal jste od Ostravy víc?

Po těch výsledcích, kdy posbírali šest bodů, asi ano. Ale nám se na začátku podařilo dát gól skoro z každé akce, to se pak soupeři těžko hraje. Ostrava musela vymýšlet hru, což jí asi nevyhovovalo. Mohli jsme hrát to, co jsme chtěli.

Nebylo vám domácích skoro až trochu líto?

Kdyby tam bylo víc kluků, které bych znal - třeba ti zkušenější jako Péťa Skáčel nebo Pája Machala - tak asi jo. Ale ostravský kádr se hodně obměnil, dost hráčů jsem neznal. Chtěl jsem vyhrát suverénním rozdílem, a to se nám podařilo.

Za týden Mladou Boleslav čeká Mise Sever alias sobotní výjezdní zápas v České Lípě. Těšíte se?

Samozřejmě. Florbal se musí dostat i mimo regiony, kde se nehraje superliga. Doufám, že přijde hodně lidí, bude to pro ně takový svátek.

Zájezd zdarma pro fanoušky na Misi Sever

Klub Technology Florbal Mladá Boleslav v sobotu 24. října pořádá zdarma pro fanoušky autobusový zájezd na Misi Sever do České Lípy.

Varianta A: odjezd od Městské sportovní haly v Mladé Boleslavi v 11.30, návrat po superligovém utkání

Varianta B: odjezd od Městské sportovní haly v Mladé Bolelsavi v 17.30, návrat po superligovém utkání

Místa si závazně rezervujte na e-mailu info@florbalmb.cz, ve zprávě uveďte jména a vybranou variantu.

Uzávěrka přihlášek je ve středu 21. října ve 12.00 hodin.

Poznámka: Technology Florbal Mladá Boleslav si v případě nízkého zájmu o variantu A vyhrazuje právo nabídnout dotyčným přihlášeným fanouškům variantu B.

Vše o Misi Sever čtěte tady!

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner