Technology florbal Mladá Boleslav

Magazín Made in Bolka: Na cestě, jak být nejlepší

 
 

25. září 2017, Redakce

Boleslavský útočník Jakub Gruber v pondělí 25. září slaví 23. narozeniny. U této příležitosti přinášíme ukázku jeho příběhu z nového magazínu Made in Bolka pro sezonu 2017/2018, který právě vychází.

"Na cestě, jak být nejlepší"

Je to veleskok v kariéře, jaký nesvede každý: Jakub Gruber se za rok odrazil z první ligy až na Světové hry. Stěžejní roli v tom sehrálo jeho angažmá v Mladé Boleslavi.

Víte, jaký je rozdíl mezi tím, když trenér vaším schopnostem nevěří, a naopak věří? Dobrým příkladem je Jakub Gruber.

V Tatranu nepříliš chtěný a poslaný do první ligy.

V Mladé Boleslavi stabilní člen sestavy, který pronikl i do úzké nominace reprezentace pro Světové hry.

Gruber na startu sezonu 2017/2018 slaví 23. narozeniny a má za sebou silné turbulentní časy - odsun mezi nepotřebné a vzestup mezi vyvolené.

“Bylo mi líto, jak to se mnou v Tatranu dopadlo,” přizná. “Trenérovi se asi nezamlouval můj styl. Měli jsme pár sezení, na kterých mi říkal, co mám zlepšit. Ale v základní části jsem naskakoval do zápasů na poslední dvě minuty,” vrací se v čase o dva roky zpět. Tou dobou měl hlavní vytížení jen v prvoligovém Kladně. “Až play-off jsem zase odehrál v Tatranu. Zvláštní.”

Celkem pochopitelně nechtěl dál zůstat ve střešovické nejistotě, v létě 2016 se přesunul do Mladé Boleslavi. A jeho kariéra zase začala směřovat po pozitivní stezce. “Přiznávám, že zpočátku jsem se bál. Nevěděl jsem, co čekat. Jsou tu obrovské florbalové ikony.”

Ale své místo si získal. Za prvé mu aklimatizaci usnadnilo, že se v jednom týmu znovu sešel s bratry Chrousty, s nimiž vyrůstal ve Future. A za druhé? “Myslím, že mi pomohla i moje vůle. Do všeho jsem dával sto procent, byl jsem na každém tréninku. Hráč určitě zapadne líp, když lídři vidí, že na to dotyčný nekašle.”

...

Celý příběh Jakuba Grubera najdete v 36stránkovém magazínu Made in Bolka pro sezonu 2017/2018.

Jak ho pořídit? 

V e-shopu Technology Florbal Mladá Boleslav

Ve fanshopu při všech domácích zápasech v MSH Mladá Boleslav. Nejbližší utkání hraje boleslavský tým ve čtvrtek 28. září od 17 hodin proti Hu-Fa Panthers Otrokovice. 


Fotogalerie

 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner